Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A piti tolvajoknak miért...

A piti tolvajoknak miért adnának 20 évet az emberek?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok híreket és médiákba, bulvár lapokba mindennapos, hogy piti tolvajokró ír. A magánemberek, akiknek gőzük nincs a btk-hoz, a be-hez, és a 2012.évi II. szabálysértésröl, szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartasról való törvényről, valamint a bv.tv-ről. És olyan kommenteket írnak egy piti tolvajról való hír alá, hogy 20 évet neki, meg brutál dolgokat.


Tegyük tisztába a dolgokat.

50k alatt, ha nincs minősítő körülmény, akkor max. 90 nap elzárás adható.

50 ezer forint-500 ezer forintig 2 évig terjedő szabadságvesztés adható. Azonban, ha van minősítő körülmény, pl. üzletszerűség, akkor 3évig terjedő szabadságvesztés adható.


A mai világban 500 ezer sem olyan nagy összeg, hogy 20 évet üljön valaki.


Azt látom, hogy piti tolvajoknak is olyat kívánnak az emberek, hogy 20 év, meg agyon kell ütni, meg ilyenek. Összekeverik, a dolgokat. Gyilkosnak járó büntetést kívánnak egy 50 ezer forintos tolvajnak is.


Miért ítélkeznek ilyen meggondolatlanul az emberek?



2023. júl. 4. 15:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

El is kéne hinni? Amúgy van itt két jóember, akire nem hat már a kis, kupakos gázspréd.


Te fiatalember, teee. :D bohóc inkább

2023. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívtam eleget belőle levike. Én csak idegesebb leszek tőle.
2023. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok év elteltével is itt van ez a nyomi? Dögöljek meg, ha értem mire jó ez neki.
2023. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én csak egy felhasználó vagyok, aki kérdéseket teszek fel, mert bajba vagyok. Már nem csinálok semmit, ami büntetőügyeim évek óta vannak, az ügybe kérdezek. Majd egyszer, ha lezárul minden ügyem, tiszta lappal kezdek, semmi ügy, ítéletem nem lesz, tiszta leszek, akkor nem teszek fel kérdéseket amit tudni szeretnék, mert nem lesz mire. Akkor már eltűnök a rendőrség, és törvények, jog kategóriából.
2023. júl. 4. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!