Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem hoz létre a magyar...

Miért nem hoz létre a magyar rendőrség kiberbűnöző elleni csoportokat ország-szerte?

Figyelt kérdés
Ahogy tapasztalom az elmúlt néhány évben jócskán elszaporodott az internetes bűnelkövetések száma. Ide sorolok mindent, amit interneten követnek el kezdve a banki adatok ellopásával egészen a marketplaces és egyéb használt holmival kereskedő oldalakon elkövetett csalásokig. És ezzel közel sem merítettem ki a netes bűncselekmények repertoáját. Jómagam is voltam már áldozata ilyesminek, a kártyám adatai bent maradtak egy felhasználói fiókban, amit feltörtek és 120.000 Forintot levásároltak a számlámról. Természetesen rögtön a rendőrséghez fordultam, de pechemre egy kőkorszaki nyomozót fogtam ki, aki az éjszaka közepén ügyeletes volt, elég nehéz volt neki elmagyarázni a dolgokat. Szerencsére a bank vissza tudta szerezni a pénzemet, de ha a rendőrségen múlt volna ihattam volna rá egy pohár vizet. Felmerült tehát bennem, hogy a rendőrség miért nem hoz létre legalább megyénként egy-egy ilyen csoportot, ahol hozzáértők foglalkoznának ilyen esetekkel? Szerintem lassan gyakoribbá válnak az ilyen bűncselekmények, mint pl. utcai kifosztás, rablás és sorra azt tapasztalom, hogy a rendőrség az esetek többségében tehetetlen.

jan. 24. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek kiberbűnözés elleni osztályok vármegyei, de országos szinten is. De ezen bűncselekmények felderítése viszont sokkal komplikáltabb. Erről lehetne szakmai vitát indítani, de ez nem éppen a gyakorikérdések platformon van a helye. Szerintem sokkal egyszerűbb a megfelelő bűnmegelőzés mint utána felmosni. Hiszen a legtöbb ilyenből az emberi hiszékenységből kezdődik /ahogy a te eseted is/, amely kellő gyanakvással és odafigyeléssel megúszható.


Visszatérve a bűnözőkre. Röviden tömören szervezett bűnszervezetekről van szó, amelyek nem is központosítva működnek hanem mint egy franchise. Elfogod az egyik szálat akkor is tovább megy másik tíz, hiszen függetlenül egymástól, de azonos módszerekkel működnek. Lásd a "MÁTRIX" projekt keretében mennyi ember került rendőr kézre, de mai napig mennek tovább. Sokkal komolyabb technológiákkal és "megoldásokkal" dolgoznak a bűnözők. A rendőrség nincsen technológiai szinten lemaradva, de annál jobban a megfelelő szakmai emberekkel.

jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ki a tököm menne el a köztisztviselői bértáblának megfelelő bérért dolgozni ilyen munkakörben? :D
jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Pont a kiberbűnözés ellen minek kellene országszerte létrehozni csoportokat??
jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek teljesen igaza van!


Annyit még megemlítenék pluszban, hogy a piacon rohadt jól lehet keresni (cybersec), így egyszerűen ha akarnának se tudnának nagy csoportokat felállítani, mert egyszerűen nincs rá pénz. Ha meg is fizetnék, akkor fontos lenne, hogy ne egy alulfinanszírozott helyen dolgozz és megkapj mindent ami szükséges a munkádhoz. Halkan jegyzem meg, ezt a legtöbb nagy cég sem szereti megadni (ameddig nem lesznek támadás áldozatai).



De szerintem a legfontosabb dolog, hogy ezek nem valami szofisztikált támadások és nem hackerek követik el őket. Mi értelme lenne komoly szakembereket egyszerű csalókra állítani? Ebben az esetben a megelőzésre kellene költeni, hogy ne legyenek az emberek szimpla csalások áldozatai vagy ne kövessenek el hatalmas hibákat.

jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Justinianus ***** válasza:
Tényleg nagy ötlet egy olyan bűncselekmény ellen, amit az ország/Európa/vagy a világ egyetlen pontjáról el lehet követni, a Makó alsói járásban egy kiberbűnözés elleni csoportot létrehozni.
jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!