Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Polgári diplomával tiszté válás?

Polgári diplomával tiszté válás?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy RSZKI végzettséggel(tiszthelyettes), ha szolgálat közben az ember levelező/esti tagozaton elvégez egy főiskolát, mely diplomát ad, és egy 10 hónapos átképzés után Hadnagy lehet(Tiszt). Igaz ez?

Mindegy, hogy milyen diplomával rendelkezik a hivatásos személy? Illetve, muszáj az RTF-en végeznie ezek közül valamelyiket?


2011. dec. 23. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van ilyen, de en a helyedben nem eroltetnem, mert kb. szarba se nezik az ilyen tiszteket.
2011. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Inkább gürcöljek 100 ezerért, mikor "jelenleg" fennáll ez a lehetőség?! Ez költői kérdés volt... :) Amúgy még csak RSZKI-ban vagyok elsőéves tanuló, így még nagyon nem sok tapasztalatom van)


A másik fontos része a kérdésemnek: Muszáj BP-n, az RTF-en megszerezni az ehhez szükséges végzettséget?Hajdú-Bihar Megyében van az állandó lakhelyem, itt élek. BRFK V. Kerületben fogok "kezdeni", de amint lehet, jövök vissza HB megyébe, tehát itt, BH megyében is elvégezhetem (ha úgy alakulnak a dolgok) a tanulmányokat?

2011. dec. 23. 12:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már megszűnt ez, és az RTF-et kell elvégezni tiszté váláshoz. Volt ilyen, de nekem is sok kollégám akarna menni polgári diplomával átképzőre, de nem engedik el, és nem is kaphat tiszti státuszt.
2011. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
.....és ha maradnék tiszthelyettesi státuszban, de a diplomám meglesz, akkor a fizetésem is növekszik, hiába nem vagyok tiszt? Ha igen, kb mennyivel? Igen-igen lehet mondani, a pénz IS számít, de soha nem lennék korrupt, meg valljuk be... a fizetés szinte semmi ahhoz képest, amit teljesítenünk kell, + amennyi felelősség van rajtunk!(sajnos:S )
2011. dec. 23. 21:03
 5/14 anonim válasza:
mit értesz azalatt hogy gürcölnöd kell 100ezerért? Mi olyan megerőltetőt fogsz csinálni ne haragudj? Van aki 3 műszakban szalag mellett dolgozik 75000-ért pedig neki is van szakmája, na az a gürcölés.
2011. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sokat írtam.. nem 100 ezer. Kb 80-90 körül. mindegy, erről nem nyitok vitát, van olyan ember, akinek ha ebben nincs tapasztalata, nem érti meg! Amúgy nekünk is 12-24-12-48-as munkamegosztás van. Nem 8 órát "dolgozunk", hanem 12-t, és ugyanúgy van nekünk is éjszakai szolgálat. Nembeszélve arról, hogy elég "kis" dolgokért már a Katonai Ügyészségen kötünk ki. De mondom, nem nyitok vitát erről, a kommentedből ítélve úgysem értenéd meg.


Megkérek mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon, köszönöm :)

2011. dec. 23. 23:04
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én benne vagyok a témában úgyhogy 100% tutit írok neked. Ha elvégzed a szakközepet, és lesz még egy akármilyen civil sulis diplomád, ergo tiszthelyettes vagy civil diplomával, és olyan beosztásba kerülsz, elküldenek az RTF-re átképzőre ami fél év. Ebbe jelen állás szerint bízhatsz is, 90%-ra mondom.

Teljesen egyet értek, ne akarj 80-90-ért gürizni, aki ezt nem érti meg, nincs benne ebbe a szakmában. Már nincs olyan pár éve, hogy civil diplomával jelentkezek rendőrnek és átképeznek, tiszt leszek. Rendőrnek kell legyél ehhez, és úgy kell legyen civil diplomád.


Kedves kérdező, én látok realitást az elgondolásodban, csak szorgalmazni tudom az ötletedet, rszki után szerezz civil diplomát, és igyekezz elérni az átképzőt. Én is ezt tenném. Ha meg nem jönne össze véletlen, legalább több lában állsz, tudsz majd mihez nyúlni, ha megunod hogy 85-ért vásárra viszed a bőröd.

2011. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

..előző.

Szóval a te esetedben, mivel állományban leszel, és tervezel csinálni egy civil diplomát, lehetséges lesz az átképzés. A Rendőrtisztin most is rengeteg átképzős van, és ennek csak a 30% rendőr. A többi rendőrségnél dolgozó diplomával rendelkező közalkalmazott. Szóval abszolút esélyes vagy. Milyen civil diploma legyen?

Lényegében mindegy, de én a helyedben valami jogi akármit csinálnék, pl 2 éves jogi asszisztens képzés fősulin.

2011. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Iden szeptembeen indul az utolso atkepzes, utanna megszunik.rb
2011. dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy még csak RSZKI-ban vagyok elsőéves tanuló,"


...mégis úgy oktattad ki az egyik válaszolót, mintha 10 éve az NNI-nél dolgoznál.

2011. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!