Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség egy házkutatásnál...

A rendőrség egy házkutatásnál milyen alapos? Konkrét kérdés

Figyelt kérdés

Pl egy tízemeletesbe kijönnek egy 3. emeleti lakásba és valaki mondjuk eldugna a 9. emeleti villanyóra szekrényben valamit, azt megtalálnák?


Tippek/találgatások helyett konkrét válaszolok érdekelnek olyanoktól, akik ismerik is az eljárás mélységét.


2017. jan. 20. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

1 ha már kimennek házkutatni ott alapos gyanú van!

2. hiába dugdosod a cuccost te már látóképbe kerültél és gyanúsított vagy!

3. cucc nélkül is rád tudják bizonyítani

4. ha az ember nagyon furfangosnak képzeli magát megy az előzetesben mert fennáll a nyomozás akadályozása.

2017. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű,de azért ezt te is sejtheted.


Bár fontos tényező az is,hogy egy piti dílerről van szó,vagy egy terroristáról.

2017. jan. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2:

Úgy a kettő között.


Szóval gyilkosságról vagy emberek bántalmazásáról nincs szó, de azért nem is mondjuk marihuána-díler a vád.

2017. jan. 21. 13:41
 4/8 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy a rendőrök nem találják meg, de más lehet igen. Pl. az egyik lakó.
2017. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te első kinek képzeled magad?

Gondolom valamiféle rendőr lehetsz, vagy voltál (vagy egyik sem, nem tudom).

A mai világban már nem lehet embereket azért fogdába zárni, (bizonyíték nélkül) mert hogy "akadályoznák a nyomozást".

Ma már jogállamban élünk, az intézkedő rendőrre is hívhatunk rendőrt, ha úgy érezzük, hogy elszaladt vele a ló.

2017. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös egyszer próbáld ki, hogy az intézkedő rendőrre rendőrt hívsz! :-) Hidd el nagy buli lesz számodra!! :-)
2017. jan. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hidd el utolsó, volt már rá példa.

Nem kellett másik rendőrt hívnom, hanem csak megemlítettem a közegnek, hogy szerintem most állítsa le magát, mert különben "rendőrt" hívok.

Egyből visszavett az arcából, és elköszönt. (szerintem ivott is)

Úgy hogy hidd el, ha valaki úgy érzi a rendőr rá akarja húzni a vizes lepedőt ok nélkül, kérhet segítséget a rendőrségtől.

2017. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mellesleg nem azt írtam, hogy "embereket" helyeznek előzetesbe, hanem a gyanúsított! Annál is ha fennáll az alapos gyanú" és a nyomozás akadályozása, bizonyítékok eltüntetése fennáll!


Sima emberhez alapos gyanú nélkül és gyanúsítás hiányába nem vonulnak ki házkutatásra!

2017. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!