Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akinek volt már apasági per,...

Akinek volt már apasági per, kinek a nevére kerult a gyermek?

Figyelt kérdés
Apasági perünk lesz, mert az apja nem hajlandó a tervezett gyereket a nevére venni, mert időközben lelépett és a másik nőcskéje miatt aggasztónak tartja a nevet, de én úgy vagyok vele, hogy ha tervezett volt, legyen a vezetékneve az apjáé! Az apasagi per vegen kell bele egyezes az apa reszerol hogy adja a nevét vagy automatikusan az apa nevére kerul ezaltal? En nem szeretnék engedni ebbol. O azt mondta abban az esetben írja alá a papirt,ha nem kerul az o nevere a gyerek, megalázónak tartom, ez lenne a minimum.
2019. okt. 30. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem ertem miert akarod a sajat gyermeked eletet megkeseriteni egy olyan valaki nevevel aki valoszinuleg az eletben nem fogja keresni. Attol meg, hogy neked ez most faj, hisz teged hagytak el, veled bantak el, nem a gyerekeddel kell “bosszut allni”

Ha o ekkora szemetlada, hagyd menni, de kosd ossze egy olyan gyerekkel akit aztan le sem fog sza*ni.

2019. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Hát azért nem mindegy, hogy kap-e a kérdező gyereke gyerektartást, vagy az apa meg akarja úszni arra hivatkozva, hogy nem is az övé.
2019. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2, attól, hogy nem azonos a vezetéknevük még fizetnie kell gyerektartást
2019. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

2-es. A kettonek semmi koze egymashoz. Itt szo sincs gyerektartasrol csak arrol, hogy a sertett anyuka mar csak azert is az apa nevet akarja a gyereknek. Csak hogy ennek hosszu tavon semmi haszna, sot tobbet art.


Milyen jo lesz majd elmagyarazni annak a gyereknek, hogy apad sosem akart teged felvallalni, de en addig pereskedtem amig csakazertis nekem lett igazam..

2019. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
1-es,4-es vagyok. Hozzateszem, mielott felreertene valaki. Total megertem a sertettseget es ez egy nagyon fajdalmas helyzet lehet, de akkor is butasag ez az egesz.
2019. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
83%

Nem kötelezheted, hogy vegye a nevére.

Az apaságát fogják megállapítani, de a nevét nem köteles adni.

A gyerek neve lehet az apáé, anyáé is, nem kerül kötelezően az apáéra.

Mondjuk nekem nem is kellene olyan apa neve, aki lelépett, de e csak az én véleményem.

2019. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Minek kell a neve? Felnőttként mondom, én egyáltalán nem ismerem a vér szerinti apámat - ahogy valószínű, h a tiéd sem fogja az övét -, soha nem is hiányzott sem nekem, sem anyámnak, h egy számomra vadidegen nevét viseljem. Csodásan elvagyok anyám vezetéknevével, a gyerektartás pedig ettől független (bár mi azt sem kaptunk, de ez már más sztori).
2019. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha ö az apa, akkor nem rajta múlik, hogy elismeri vagy sem. Ha letagadja, akkor a bíróság kötelezi egy DNS tesztre, és annak a költségeit neki kell fizetnie.

2. Az, hogy a gyerek neve mi lesz, kettötök döntése, ha ö nem egyezik bele abba, hogy az ö nevét kapja, akkor erre nem kötelezi senki és semmi.

3. Eleve nem értem, mire lenne jó, ettöl nem lesz több vagy kevesebb köze a gyerekhez.

2019. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ag apasági per bebiuuknyitja, ő az apa, nem kötele s a gyereknek a vezetéknevet adnia és egyetlen bíróság se fogja erre soha az eletben kötelezni
2019. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az oké,keruljon az én nevemre de ha esetlegesen par ev mulva felfogja, hogy szuletett egy gyerekunk es elobukkan, hogy megérkezett az apa szerepbe akkor ha már ennyire nem akarta elismerni, jogom lenne azt mondani, hogy fordulhat is vissza. Viszont akkor megint én leszek az akinek nyelnie kell, mert a gyerekemtol nem tagadhatom meg hogy kapcsolatot tartson az apjával. Gyerektartast fizet, csak a nevet nem akarja illetve a gyerekre sem kívancsi. Most. Ezt mindig hozza mondja. Ha most nem, kesobb se.
2019. okt. 30. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!