Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akinek volt már apasági per,...

Akinek volt már apasági per, kinek a nevére kerult a gyermek?

Figyelt kérdés
Apasági perünk lesz, mert az apja nem hajlandó a tervezett gyereket a nevére venni, mert időközben lelépett és a másik nőcskéje miatt aggasztónak tartja a nevet, de én úgy vagyok vele, hogy ha tervezett volt, legyen a vezetékneve az apjáé! Az apasagi per vegen kell bele egyezes az apa reszerol hogy adja a nevét vagy automatikusan az apa nevére kerul ezaltal? En nem szeretnék engedni ebbol. O azt mondta abban az esetben írja alá a papirt,ha nem kerul az o nevere a gyerek, megalázónak tartom, ez lenne a minimum.
2019. okt. 30. 15:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De teljesen mindegy mi lesz annak a szerencsetlennek a neve. Ha a te nevedet kapja meg ha a volt parod nevet kapja is felmerulhet kesobb, hogy felbukkan... attol meg miert kene egy olyan enber nevet viselnie, aki elhagyta? Ha apuka nevet kapja is ugyan ott vagy..
2019. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki csak a bosszút látja benne, de szerintem meg a kérdező pont a gyerek jövőjére is gondol.

És én egyáltalán nem tartom negatív dolognak, hogy ezt végig akarja csinálni.


Szóval az egyik dolog: ha anyukát mondjuk Nagy-nak hívják, apukának meg van valamilyen szép, hangzatos, különleges neve, akkor az egy elég jó dolog. Főleg ha már előre kitaláltak a babának egy gyönyörű, ritka nevet, ami nem nevetséges, viszont tényleg egyedi, mármint a vezetéknévvel együtt.

Tisztában vagyok vele, hogy sem az intelligencia, sem a siker nem az ember nevétől függ, de azért na... lássuk be, van ebben valami, ha megjegyzik az ember nevét.

Ha valakit pl Kiss Jánosnak hívnak, az már az iskolában is ciki, később meg olyan snassz, és igenis egy kicsit irigykednek ezek az emberek egy jól csengő névre.

Pl. Amiben van dupla mássalhangzó, meg y, vagy egyszerűen csak ritka.

Most direkt beírtam a google-ba, hogy "ritka vezetéknevek", hogy semmiképp se írjak olyat, amileyt ismerek.

Pl. ha anyukát Kiss-nek vagy Nagy-nak hívják, apuka meg pl. Zentay, hát én is végigcsinálnám a procedúrát, hogy a gyerekem ne egy semmilyen tucatnevet viseljen egész életében.

Ez az oldal pl azt is kidobta, hogy a Nagy vezetéknevet több, mint félmillióan viselik!


Azért részleteztem ezt ennyire, mert nekem is egy ilyen nevem van. Ezt le merem írni, mivel annyian vagyunk, hogy a büdös életben nem ismerne fel senki a válaszom alapján: Tóth vagyok.

És tudjátok, mi van? Duplán Tóth vagyok! És ismertem egy olyat, aki duplán Varga volt.

Ha valakinek nem esne le: mindkét szülőm Tóth. Hozzá szoktam tenni, hogy nem voltak testvérek... :)

És még egy apróság: nekem sokszor tök ciki volt, főleg az iskolás éveim alatt ez az egész. Főleg ha nem is szóban történt az adatkérés, hanem írásban.

Le kellett írnom a nevem: Tóth. Utána: anyja neve: Tóth.

Basszus... mint akinek nincs apja! mint akit szégyellt az apja, és nem vett a nevére! Mint akinek az anyja egy könnyűvérű nő volt, és azt se tudta, kié a gyerek, ezért az anya nevét kapta!

Én igenis megértem az anyukát ebben az esetben. 100000 helyre kell majd leírni élete során a gyereknek a nevét, és közvetlenül alá az anyja nevét. És az lesz az első gondolat, hogy neki nem volt apja...

Én emiatt tettem hozzá mindig, hogy mindkettejüket ugyanúgy hívták. Kínosnak éreztem.

Anyuka pedig nem akarja, hogy megbélyegezzék a gyereket.

Hiába mondjátok, hogy ma már ilyet lehet, meg nem lesz ennek semmi hátránya, ha az anya nevét kapja. De lesz!

Akárki akármit mond, erősen férfiorientált társadalomban élünk, és mindig lesznek, akik kibeszélik az embereket. És igenis pletykálni fognak arról, hogy az anya azt sem tudta, ki volt az apa.


Szóval nem fog ártani a gyereknek, apuka pedig jó lenne, ha tisztességes lenne, és viselné a tettei következményeit!

És nem hiszem, hogy igaza van annak, aki szerint az apárt nem lehet erre kötelezni. Azt a gyereket ő csinálta, nem tagadhatja meg a nevet tőle! Bár azt írtátok, a bíróság nem fogja kötelezni. DE FOGJA!

A bíróság mindig a gyerek érdekeit nézi elsősorban. Ebben az országban a gyerek normál esetben az apa nevét kapja. Ez az alap, az automatikus. Meg fogja kapni, ezt nem lehet egy szakítással vagy egy másik nőcskével indokolni, hogy nem veszi a nevére a gyereket.

2019. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ezt nagyon rosszul gondolod. Senkit sem lehet kötelezni arra, hogy a nevét adja. Szemét dolog és megszakadna a szívem, ha apán így viselkedett volna anno, de sajnos így van.
2019. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

És mi van, ha te tudod rosszul?

A gyereket ő csinálta, vannak kötelezettségei.

2019. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem feltevésekből válaszolok, hanem mert tudom. Még egy jó kapcsolatban sem köteles a gyerek az apa nevét kapni, kaphatja anyuka nevét is. Akkor szerinted egy ilyen balhés esetben X azt mondja, hogy Y nevét kapja ha akarja ha nem és akkor az van? Sajnálatos módon megesik, hogy valaki lemond a gyerekéről, ha hiszed ha nem, esetekben nők is megteszik.
2019. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Lemondani róla csak úgy lehet, hogy esetleg nem látogatja, nem tart vele semmilyen kapcsolatot. De olyat nem tehet soha, hogy egy nyilatkozattal lemond róla, és onnantól nem fizet gyerektartást.

Akkor tehet maximum, ha onnantól a gyerek örökbeadható, de az egy egész más dolog.

2019. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

12!


Nem, én, kötelezi a bíróság arra, higy a nevét adja és nem, nem érdeke a gyereknek sem, higy az apja nevet viselje.

2019. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!