Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apasági per házasságon kívül...

Kecskeimavevo kérdése:

Apasági per házasságon kívül született gyermek esetében van bármi jogi lehetőségem hogy a gyermek az enyém legyen, vagy akár a nevemre vegyem?

Figyelt kérdés

Hello!

Teherbe ejtettem egy házasságomon kívüli nőt. Azt hazudta nekem, hogy elvetette (előtte/utána folyamatosan próbáltam segíteni neki lelkileg, elutaltam az állítólagos beavatkozás díját, stb.), viszont kiderült, hogy hazudott és megtartotta (most már nem lehetne megszakítani a terhességet).

Közben nejemmel megbeszéltem a dolgokat és megtudtam, hogy mindazok után amit én tettem (félrelépés) akár a gyerek kérdésben is segített volna (együtt megoldva).

Eközben a hölgy összejött valakivel aki nem tud gyermeket nemzeni, és megpróbálnak kizárni a képből.

Az mindentől függetlenül az én gyermekem. Mit tudok jogilag tenni? Nevemre tudom venni az én házasságomon kívüli gyermeket? Mi van ha közben a hölgy és új párja összeházasodnak?


(Kérem ne firtassuk, hogy miért léptem félre, miért tettem. Számomra most a gyermek az első.)

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 10. 08:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%
Az aktusról van videofelvételed időbélyeggel? Mert kb onnan kezdődik a bizonyíték.
2020. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nyilván nincs, de az aktus után is beszéltünk. Többször csináltuk. Az a beszélgetés nem törölhető és nem módosítható.
2020. jan. 10. 15:24
 13/29 anonim ***** válasza:
48%
De nem is bizonyíték semmire már ha csak nem írta le a teherbeesés feltételezett napjainsk valamelyikén hogy mekkorát keféltetek védekezés nélkül és hogy beleejakuláltál a végén. Ha ezt így nem írta le csak utalt rá stb az megint nem bizonyíték. Fel kéne fognod hogy itt te vagy az a fél akinek most bizonyítani kell hogy egy konkrét pár napos intervallumban védekezés nélkül keféltetek vaginába élvezéssel a végén. Ha nem tudsz olyan bizonyítékot felmutatni smi ezeket bizonyítja akkor bukta a dolog. Amúgy szerintem is el kéne engedned a témát. Látszik hogy az b....a a csőröd hogy lehúzott 30 rugóval és csak bosszúból csinálod az egészet. A gyerekkel nem is törődsz.
2020. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

elég nehéz helyzet.. te már egyszer lemondtál a gyerekről - ha szigorúan fogalmazunk, elárultad őt ("elutaltam az állítólagos beavatkozás díját"), a "véredet" Az anya nem tette ezt. [Nehezen elhihető, hogy feleséged is ragaszkodik a "véredhez" - nincs saját gyerek?]. Elképzelhető, hogy az anya talált egy olyan embert, aki feltétel nélkül szereti azt a gyerkőcöt (noha nem a "vére"). Ha mindezt átgondolod, nem az jön ki, hogy hagyd őket békében?

A gyerek olyan lesz, amilyenre nevelik, nem a vér számít. Ha egy kis egészségesen született szabolcsi cigány gyereket párnaposan elvisznek a japán császári udvarba - és ott nevelik, semmivel sem fog különbözni az ottani "vérektől", a nyelvet is tökéletesen elsajátítja. Az ember életében a legfontosabb és legnagyszerűbb dolgok - a szó, a szavakkal gondolkodás, a szeretet, az ihlet, az intuíció NEM anyagi - nem velünk született, hanem a szocializáció alatt tanult.

2020. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
20%
Ha megszületik indíthatsz pert
2020. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ez alapján sem?"


nem.


"A törvény tényleg nem védi a gyermek apját?"

de, csak te jogilag nem vagy apa.


Magyarországon nincs olyan, hogy egy gyereknek nincs apja. ez azt jelenti, hogy nem lehet úgy anyakönyvi kivonatot kiállítani, hogy azon nem szerepel apa.

hogy ki szerepel apaként, arra szabályok vannak, méghozzá ezek: (nyilván egyszerűsítve, de a lényeg ez)


-ha van férj, akkor a férj az apa.

-ha nincs férj, de van (bejegyzett) élettárs, akkor az élettárs az apa

-ha se férj, se élettárs, akkor az apasági nyilatkozatot tevő az apa (amihez kell az anya aláírása)

-ha a fentiek egyike sincs, akkor egy az anya által megjelölt személy (bemondásra)

-ha az anya se mond semmit, akkor egy fiktív személy kerül bejegyzésre


innentől kezdve az apaságot csak az anya (3 évig), illetve az apa (1 évig) támadhatja meg. más nem. olyan nincs, hogy valaki beesik az utcáról, hogy márpedig ez az én gyerekem. (szép is lenne)


jogilag te (függetlenül attól, hogy hányszor és hogyan voltatok együtt az anyával) az utcáról beesett ember kategóriája vagy. és mivel egyébként házas vagy, még arra sem lehet hivatkozni, hogy (nem bejegyzetten ugyan, de) élettársi kapcsolatban voltok a gyerek fogantatása idején.


ennek értelmében gyakorlatilag csak akkor lehetsz a gyerek apja, ha azt az anya is akarja.


de egyébként, ha tényleg komolyan gondolod, akkor nem itt kell érdeklődni, hanem keresni egy családjogban járatos ügyvédet és vele megbeszélni, de pont ugyanezt fogja mondani:


Békülj ki a csajjal, különben így jártál.

2020. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

13) vannak bizonyítékaim az apasággal kapcsolatban (még arról is, hogy aznap amikor fogant és ő maga írta, hogy milyen jó volt érezni amikor elélveztem)


14) sajnos nem hagyhatom. nem hittem hogy ilyet érezni fogok, de sajnos bekapcsolt az apai ösztön. nem tudom kikapcsolni :(

tényleg nehéz a helyzet, de ebből kell építkezni.


16) ügyész is indíthat pert elvileg.


közben kerestem már ügyvédet, van esélyem, nem is kevés. komolyan is gondolom.


köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 11. 11:42
 18/29 anonim ***** válasza:

"ügyész is indíthat pert elvileg."


ügyész büntetőjogban van.

szerinted milyen bűncselekmény van itt folyamatban, vagy történt?

2020. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
51%

"ennek értelmében gyakorlatilag csak akkor lehetsz a gyerek apja, ha azt az anya is akarja."


Ez nem így van. Tévedés.

A kérdező minden további nélkül indíthat pert, az apasági vélelem megdöntése címen.


Elég ha igazolja, hogy a fogantatás idején kapcsolatban volt a gyermek anyjával. Az új "kamu" apát meg elég könnyű kiütni a szerepéből.

2020. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"A kérdező minden további nélkül indíthat pert, az apasági vélelem megdöntése címen."


PTL X. fejezet


4:109. § [Az apasági vélelem megtámadására jogosultak]


(1) Az apaság vélelmének megtámadására a vélelmezett apa, az anya, a gyermek, a gyermek halála után leszármazója jogosult.


(2) Az apaság vélelmét azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tették meg, csak a vélelmezett apa támadhatja meg.


(3) Az anya a gyámhatóság jóváhagyásával, kiskorú gyermekével együttesen indíthat pert.


(4) Az anya volt férje akkor jogosult az apaság vélelmének megtámadására, ha a vélelem alapján az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek a megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni.


(5) Azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot jogszabály megkerülése céljából tették, az ügyész és a gyámhatóság jogosult az apai elismerő nyilatkozat megtámadására.


ezek közül szerinted melyik a kérdező? (segítek, semelyik)

2020. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!