Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg lesz gyermektelenségi...

Tényleg lesz gyermektelenségi adó, vagy csak egy "fellángolás" volt a médiától?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 14:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
44%

Én még nem hallottam erről, de el tudom képzelni.

A mai helyzetben nem is lenne rossz az ilyesmi, csak az a baj, hogy nem feltétlenül csak az embereken magukon múlik, hogy nincs gyerekük.

A meddőség egy dolog. Azt ki lehet mutatni és valószínűleg ilyen esetben figyelembe is vennék. De vannak olyanok, akik próbálkoznak, de valamiért akkor sem lesz gyerek. Akkor őket milyen alapon "büntetik"? Azt nem tudják bebizonyítani, hogy próbálkoznak. Azt csak nem kérheti tőlük az állam, hogy filmezzenek le minden egyes alkalmat, amikor csinálják és szolgáltassák be a videót. De ha meg csak bemondásra elfogadják nekik, akkor meg könnyedén kijátszható lenne a rendszer.

Úgyhogy, bár alapvetően jó ötletnek tartom, de szerintem működésképtelen lenne.

2010. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
53%
Alapvetően jó ötlet??! Tisztelt első, tartsd csak el te a saját gyerekedet, neveld a saját pénzedből, nem másoktól várd, hogy fizessék a költségeit helyetted!
2010. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
47%

Na,ilyen jót régen röhögtem már!Gyermektelenségi adó??Ez komoly?Hol hallottad,vagy olvastad?

Huh,én ezt megúsznám,mert van gyermekem...Meg van macskám is,de kutyám például nincs,úgyhogy remélem,ebtelenségi adó nem lesz!

2010. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%
Remélem bevezetik. Meg az abortusztilalmat is. Ránk férne már.
2010. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
70%

Jó ötlet??Miért fizessen egy újabb sarcot valaki csak azért,mert nincs gyereke??Vagy nem lehet,vagy nem akar?És hány éves kortól kellene az adót fizetnie?Amint nagykorú lesz?Fizessen,mert mondjuk,családalapítás helyett tanulni akar?

Azzal,hogy még több adót nyomnak az ember nyakába,nem fogják növelni a gyermekvállalási kedvet,ez nem olyan dolog,amit ki lehet az emberekből erővel zsarolni.Ha azt akarják,hogy ne "haljon ki a magyar",akkor inkább igyekezzenek minél inkább támogatni azokat,akik gyermeket vállalnak,ahelyett,hogy még azt a kicsit is elvszik,ami eddig volt(például szocpol,lakáskedvezmények,bizonyos támogatások)!

2010. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg jó ötlet lenne....

Vegyük a mi példánkat: kifizetünk mindent, marad kb. 20000 Ft+13 000 kajajegy, amit ételre költhetünk, meg tankolni kell. Na már most, ha még vetnének ki ránk ún. gyermektelenségi adót, mennyiben ösztönözne az minket a gyerekvállalásra?

( Jövőre már több pénzünk marad és a következő évben még több, de most ennyi van). Ha elmennék szülni, akkor ugye a "fizetésem" is lecsökkenne.

Teremtsen munkahelyet a kormány és bölcsődéket, óvodákat és majd akkor többen fognak szülni.

Nem azok vannak többségben, akik azért nem szülnek, mert derogál nekik a gyerekvállalás.

Mivel mi semmilyen támogatást nem kapunk így az államtól, viszont mindketten bejelentett munkahelyen dolgozunk és vonnak tőlünk minden járulékot, úgy vélem, hogy kivesszük a részünket a közösből.

2010. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
35%

Kedves második!

Nekem ne fizessenek semmit! Bár azt is támogatnám, hogy a nagycsaládok kapjanak segélyt (persze csak ha rászorulnak), de egy-két gyerek után nem kell. Azt a pénzt fordíthatnák hasznosabb célokra is.

És nem amiatt támogatnám, hogy én kapjak pénzt, mert akkor legalább már amiatt nem kéne, hogy fájjon a fejünk, hogy ilyen mértékben fogyunk. Igaz, az sem segítene túl sokat, ha minden pár egy gyereket vállalna, mert még az is fogyás, de a mai helyzetnél az is jobb lenne.

Amúgy pedig, te azt szeretnéd, hogy pár évtizeden belül a cigányok legyenek többségben Magyarországon? Félreértés ne essék, semmi bajom a cigányokkal, de azért ez nem egy túl biztató jövőkép. Ha a te logikádat követjük és nem teszünk semmit, akkor néhány generáció múlva egy magyar sem él majd a Földön.


(Első voltam)

2010. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
52%

De a vita úgyis felesleges, mert, mint már mondtam, úgyis működésképtelen lenne a dolog.


(Első voltam)

2010. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy nem lehet,vagy nem akar?És hány éves kortól kellene az adót fizetnie?Amint nagykorú lesz?Fizessen,mert mondjuk,családalapítás helyett tanulni akar? "


Pont emiatt mondtam, hogy működésképtelen. Nagyon körülményes lenne. Úgyhogy az adóztatás szerintem sem jó ötlet, de maga az alapötlet nem rossz. Legalább foglalkoznak ezzel. Az elmúlt nyolc évben én erre nem láttam hajlandóságot.


Kedves 15:01-es!

Arról nem volt szó, hogy emellett az nem kapna segélyt, aki rászorul. Értem én a problémádat. Nem látok bele az ötlet kiagyalóinak fejébe, de én ez esetben azokat viszont támogatnám, akik azért nem vállalnak gyereket, mert nem tudnák eltartani. (És, félreértés ne essék, nem azoknak az adójából, akiknek nincs gyerekük.)


"Teremtsen munkahelyet a kormány és bölcsődéket, óvodákat és majd akkor többen fognak szülni."


Ez mondjuk igaz. Hasznos lenne, de szerintem ez sem növelné drasztikusan a gyermekvállalási kedvet.


(Első voltam)

2010. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Voltaire ***** válasza:
19%
A jó öreg Boross "mindig is Horthysta voltam" Imre ötlete. Lehet röhögcsélni, de ez az ember hegeszti az alkotmányunk per pillanat ( a kommunista Pozsgayval együtt).
2010. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!