Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg lesz gyermektelenségi...

Tényleg lesz gyermektelenségi adó, vagy csak egy "fellángolás" volt a médiától?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 14:37
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
70%
Sajnos ilyesmit tényleg terveznek. Erről már én is hallottam. Nem tartom jó ötletnek. Aki szül nevelje a gyerekét úgy ahogy akarja. És ne annak ne kelljen ilyesmit fizetni akinek nincs gyereke. Ha vállalták tartsák el úgy ahogy tudják vagy ne szüljenek. Nehogy már azért kelljen többet fizetnem mert nincs gyerekem...
2010. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy valósággá válni. Azonban én nem szeretnék még szülni, a gimit 19 évesen fogom befejezni, utána van még öt évem tanulni. Utána kellene dologzni...vagy egyből menjek szülni?
2010. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Meg van már szavazva ez a törvény? Vagy ez csak egy felvetés volt?
2010. júl. 27. 15:20
 14/37 anonim ***** válasza:
49%

Senki se kéri, hogy tartsák el a szülők helyett a gyermektelenek a gyerekeiket. DE! Igenis jó ötletnek tartanám, amíg ez a gyermektelenségi adó a nyugdíjalapba folyna, ugyanis ki fizeti majd a szinglik nyugdíját? A mi gyerekeink. Szóval ha így működne a dolog, akkor támogatnám, mert nem hülyeség.

Van ismerősöm németeknél. Meddő szegény. És náluk is van egy ilyen törvény. És semmi baja nincs azzal, hogy fizet. Jogosnak tartja. Talán kicsit más felfogás kéne itthon is...

2010. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%

Normális esetben az után adóztatják az embert ,amije van.Nem normális esetben azután is adóztatják,amije nincs...Miután itt már minden létező dolog után adózunk,amink van,most majd az jön,hogy adózzunk olyan után is,ami nincs.Logikus,nem?

A munkanélküli adót esetleg nem akarják bevezetni?Úgyse nagyon van munkahely....

2010. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
70%

"A Ratkó-korszak hírhedt jelszava, az "Asszonynak szülni kötelesség, lánynak dicsőség" pedig kötelezően kint virított minden rendelő és szülészeti osztály falán. Ratkó Anna volt a szingliadó feltalálója is azokban az időkben, amikor nem hogy bulizásra, édes életre nem futotta a fiataloknak, de enni se nagyon volt mit."


Azért elkell mondjam, hogy Boross is csak plagizál. Az eredeti ötlet Ratkó Annától ered, aki szövőnő és népjóléti miniszter volt.

[link]

[link]

Itt utána lehet nézni. Szomorú, hogy a mostani "pártunk és kormányunk" kezd egyre jobban hasonlítani az akkori "pártunk és kormányunk"-ra.


Pedro

2010. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

15:28-Csakhogy Németországban másabbak a fizetések,mint itt,lehet,hogy egy német nevetve kifizeti ezt az adót is,de kíváncsi vagyok,hogy egy olyan szingli,aki nem 200-ezren felül keres,hanem minimálbér körül,annak mennyire fog megjönni a gyermekvállalási kedve egy újabb adótól és ezzel együtt még vékonyabb pénztárcától.

Most szidják a cigányokat,hogy "segélyért szülnek gyereket".Aztán meg majd szidni fogják azokat is,akik azért szülnek,hogy legalább a gyermektelenségi adót ne kelljen fizetniük.És milyen jó lesz annak a gyereknek,aki csak az adó elkerülése végett jön a világra...

2010. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
74%

"ki fizeti majd a szinglik nyugdíját? "


Ők saját maguknak, tudni illik fizetik a nyugdíjjárulékot.

2010. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
100%
Nevetséges ez az egész! Ha már szülni szeretnék, akkor a körülményekhez képest a legjobbat akarom a babámnak. De ha egyszerűen nincs rá keretem, hogy felneveljem, akkor fizessek ezért. Teljesen egyetértek az utolsóval.
2010. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
Elnézést. a 15:36-os válaszolóval értek teljes mértékben egyet. 15:42-es voltam.
2010. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!