Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a főnököm, hogy...

Megteheti a főnököm, hogy felmondás után az utólsó fizetésemból levon?

Figyelt kérdés
2héttel előre szóltam, hogy csak a hónap végéig dolgozom, mert megyek külföldre. Az egyik munkatársamnak tartoztam 4szabadnappal, mert júliusban és augusztusban bement helyettem. Úgy egyeztünk meg, hogy majd visszakapja ha szüksége lesz rá, de eddig nem igényelte. Miután megtudta hogy felmondtam, szaladt a góréhoz és rávette, hogy vonja le a fizetésemből a négy napot és adja neki. Most így 36ezerrel kevesebb fizetést kaptam pedig nagyon szükségem lenne a pénzre. Eredetileg sem volt arról szó hogy ki kell fizessem a szabadnapot, hanem csak ledolgoztam volna helyette. Most is megkértem hogy várjon egy hónapot a pénzre, mert majd átutalom neki, de neki pont most kellett. Elsején kezdenem kell ausztriában, és enélkül a pénz nélkül lehet nem fogok tudni kijutni.

2020. szept. 28. 19:59
1 2 3
 11/23 Intrion válasza:
93%
Szerintem feleslegesen idegeskedsz. Ha elfogadod ha nem ez van.
2020. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező. A munkaadód kifizette a ledolgozott napokat csak te kaptad ezt a pénzt miközben a kollégád dolgozta le. Ez pontosan olyan, mint egy kölcsön.

TE lépsz ki és TE alakítottad úgy az életedet, hogy nincs lehetőséged ezt a megbeszéltek szerint rendezni, vagyis tartozásod van a kollégád felé, mégpedig 4 munkanapnyi bér.

A főnököd nem fog most több napot fizetni amivel te a kollégádat kompenzálhatnád, mert elmész. Akkor ki kellene hogy megadja a tartozásodat? Miért kellene a kollégádnak elhinnie, hogy te majd külföldről kifizeted neki valamikor ezt a pénzt amivel tartozol - és amiért ő megdolgozott, mégpedig helyetted?

Ha fordítva lett volna a helyzet és neked tartozik a kollégád négy nappal, majd meglepetés szerűen lelép a cégtől külföldre, te sem hitted volna el neki hogy majd utána pont azzal fog foglalkozni, hogy neked azt a pénzt megküldje.

Na és mennyit kellett volna várnia? Mi van ha hónapokig nem tudod neki megadni még ha akarod is? Ha most ez a pénz hiányzik olyan nagyon, az azt jelenti hogy semmi tartalékod nincsen. Nem is lesz az elején még külföldön sem.

Jól tette a kollégád, és ha őszintén belegondolsz, te éppen úgy ezt tetted volna.

2020. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Most szeptemberben is élhetett volna a lehetőséggel, hogy visszaadjam a szabadnapot, de annyira éhes kapzsi hogy inkább nonstop dolgozik.
2020. szept. 28. 21:54
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező ez nagyon pofátlan megjegyzés volt.

Akkor kapóra jött neked hogy sokat dolgozik, amikor helyetted kellett hogy dolgozzon, most meg mocskolod érte.

Tanulság, legközelebb magad végezd a munkádat és ha nem akarsz bemenni dolgozni akkor vegyél ki szabadságot!

2020. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Igen, az a munkatárs a csúnya, gonosz, kapzsi, elítélendő stb., mert kisegített téged, amikor arra volt szükséged, most meg szeretné a megállapodást betartatni.


Honnan tudod, hogy nem decemberben kérte volna vissza a napokat, mivel akkor lenne rá szüksége? Miért nem adod neki most vissza a szabadnapokat?

Komolyan úgy tervezted, hogy csak lelépsz, s nem adsz neki semmit, nem is szólsz?

2020. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem fogok ítéletnapig ott dolgozni arra várva, hogy mikor adjam vissza a szabadnapot. Ő nem betartja a megállapodást, hanem épp ellenkezőleg! Nem arról volt szó, hogy ki kell fizessem, most mégis addig nyalt amíg elintézte, hogy levonják a fizetésemból.
2020. szept. 29. 17:18
 17/23 anonim ***** válasza:
92%
És igaza volt, mert az a pénz az ő zsebéből fog hiányozni, ha lelépsz vele.
2020. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező te tényleg ennyire korlátolt vagy? Csodálom az eddig válaszadók türelmét.

Nincs igazad, fogadd már el.

2020. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

Segítek

Bemész a boltba, veszel egy liter tejet, de a pénztáros 5 litert üt be, de nem adja vissza a különbözetet, csak azt mondja, hogy vigyél még 4 liter tejet. Csakhogy a tej már kifogyott és nem is akarnak többet rendelni.

Szerinted ilyenkor vissza kellene adja a pénzed vagy így jártál?

2020. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Már mondtam, hogy egész szeptemberben lett volna lehetősége, hogy visszaadjam a szabadnapot, de nem élt vele. Talán könyörögnöm kellett volna, hogy ne jöjjön dolgozni?!
2020. szept. 29. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!