Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a főnököm, hogy...

Megteheti a főnököm, hogy felmondás után az utólsó fizetésemból levon?

Figyelt kérdés
2héttel előre szóltam, hogy csak a hónap végéig dolgozom, mert megyek külföldre. Az egyik munkatársamnak tartoztam 4szabadnappal, mert júliusban és augusztusban bement helyettem. Úgy egyeztünk meg, hogy majd visszakapja ha szüksége lesz rá, de eddig nem igényelte. Miután megtudta hogy felmondtam, szaladt a góréhoz és rávette, hogy vonja le a fizetésemből a négy napot és adja neki. Most így 36ezerrel kevesebb fizetést kaptam pedig nagyon szükségem lenne a pénzre. Eredetileg sem volt arról szó hogy ki kell fizessem a szabadnapot, hanem csak ledolgoztam volna helyette. Most is megkértem hogy várjon egy hónapot a pénzre, mert majd átutalom neki, de neki pont most kellett. Elsején kezdenem kell ausztriában, és enélkül a pénz nélkül lehet nem fogok tudni kijutni.

2020. szept. 28. 19:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
90%

Te tényleg nem érted :)

Ő tett neked szívességet, még mindig, te viszont elmész, nehogy már meghatározd neki mikor van lehetősége.

2020. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Intrion válasza:
90%
Gyerekek. Feküdjetek már le magatoknak. Meddig magyarázzátok neki a semmit? Tiszta dráma meg tragidélia számára az eset. Hogy dolgozza így fel h'e? :D :D
2020. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
90%

"Miután megtudta hogy felmondtam"


Tehát a munkatársad egészen eddig nem tudta, hogy te fel akarsz mondani, emiatt nyilván azt hitte, hogy van még ideje visszakérni. Részedről ez úgy lett volna tisztességes, hogyha már korábban mondod neki, és így meg tudtátok volna beszélni, hogy mikor mész be helyette. De nem, te nem mondtad neki sőt, a fent idézett részből nekem nagyon az jön le, hogy nem te mondtad neki, hanem csak megtudta, ergo te simán leléptél volna úgy, hogy nem cseréltétek vissza a szabadnapjait ÉS még a pénzt is el akartad rakni az Ő munkájáért (én értem, hogy eredetileg te mentél volna dolgozni, de mégsem te mentél, és ilyenkor nem az számít, hogy ki van beírva vagy hogy ki ment volna eredetileg, hanem hogy ki volt tényleg bent).


Úgyhogy ne aggódj, teljesen jogosan "szaladt a góréhoz" :)

2020. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!