Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek 99%-a hogy egy levél tartalmát nyilvánosságra hozni levéltitok megsértése?

Figyelt kérdés

A büntető törvéykönyv kizárólag azt bünteti ha harmadik személy felbontja, megszerzi, megsemmisíti a levelet: "másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja"


Illetve az index (tavaly óta inaktív, gondolom a telexhez mentek akik csinálták) fogyasztóvédelmi blogja kis túlzással abból áll hogy leveleket hoznak nyilvánosságra. Nevet címet kitarakni is csak természetes személy esetén kell, de az már más dolog, személyiségi jogok körébe tartozik.


Csak nagyon furcsa hogy mind itt, mind kb bárhol az emberek 99%-a azt hiszi hogy pl email vagy facebook beszélgetést nem lehet megosztani, miközben semmi sem tiltja. Vagy javítsatok ki.


2021. jún. 27. 13:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen hülye vagy te kérdező.
2021. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem, ezentúl majd ha küldenek nekem valamit azt mondom a tanácsodra hogy más küldeménye. Én nem vagyok hülye, hallgatok rád.
2021. jún. 27. 14:45
 23/24 anonim ***** válasza:
A levél, mint kézzelfogható objektum a tiéd, zsenikém. A benne lévő szellemi termék az, ami nem válik automatikusan a tulajdonoddá.
2021. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit is érsz. Más sgge moge bujni az megy. Tipikus kölök dolog.
2021. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!