Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek 99%-a hogy egy levél tartalmát nyilvánosságra hozni levéltitok megsértése?

Figyelt kérdés

A büntető törvéykönyv kizárólag azt bünteti ha harmadik személy felbontja, megszerzi, megsemmisíti a levelet: "másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja"


Illetve az index (tavaly óta inaktív, gondolom a telexhez mentek akik csinálták) fogyasztóvédelmi blogja kis túlzással abból áll hogy leveleket hoznak nyilvánosságra. Nevet címet kitarakni is csak természetes személy esetén kell, de az már más dolog, személyiségi jogok körébe tartozik.


Csak nagyon furcsa hogy mind itt, mind kb bárhol az emberek 99%-a azt hiszi hogy pl email vagy facebook beszélgetést nem lehet megosztani, miközben semmi sem tiltja. Vagy javítsatok ki.


2021. jún. 27. 13:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

"Ez nyelvtan. Akkor lenne a te küldeményed más küldeménye ha nem nekem hanem másnak küldenéd. "

Akkor másnak küldöttnek hívnák.

A más közleménye kollektíven magába foglal mindent a saját közleményeiden kívül. Vagy ha így jobban érted, bármi, amit nem te küldesz valakinek.

2021. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tehát ha megyek a postára átvenni egy csomagot, azt kellene mondanom hogy más csomagát akarom átvenni? Normális vagy?
2021. jún. 27. 13:51
 13/24 A kérdező kommentje:
De akkor az index fogyasztóvédelmi blogja is illegálisan működött annyi éven át?
2021. jún. 27. 13:54
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A csomag egy fizikai objektum, ami a te tulajdonod. A virtuális levelezés fogalmaihoz semmi köze.
2021. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ezzel viszont azt is mondod hogy egy fizikai levelet megint megoszthatok.


Szerintem semmi köze hogy valami fizikai objektum vagy nem.


Vagy akkor megint az van hogy postást látom az úton kérdezzem hogy Megjött más levele? Amikor az én levelemet kérdezném.


Az a gond hogy ahogy mondtam 99% rosszul tudja, főleg itt. Teljesen kár volt feltenni a kérdést hisz én vagyok az 1% itt, ti/te meg a 99%.

2021. jún. 27. 13:59
 16/24 anonim ***** válasza:
61%

Lol, igen, mindenki más megy szembe a forgalommal, nyilván nem te :D


A szellemi alkotások (lehet ez egy kézzel írott levél tartalma is) tulajdonjoga teljesen más feltételek szerint működik, mint egy kézzelfogható tárgyé. Nem tudom hogy ezen mit nem lehet érteni, de akkor ne akard megérteni, csak fogadd el, hogy a többiek számára létezik ez a különbség. És a többiekben az igazságszolgáltatás résztvevői is beletartoznak.

2021. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1109..


Találtam egy másik kérdést is aki pont ezt kérdezi mint én lol. Tehát akkor nem csak én vagyok. Érdekes ott a válaszok is egyetértettek vele.

2021. jún. 27. 14:11
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
BElinkelted egy korábbi kérdésed, gratulálok... :D
2021. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem, bizonyítsd be.
2021. jún. 27. 14:18
 20/24 A kérdező kommentje:
A válaszolók is én vagyok mi?
2021. jún. 27. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!