Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihívhatom a szomszédra a...

Kihívhatom a szomszédra a rendőrt csendháborítás miatt, ha nem "folyamatos" a zaj, de rendszeres?

Figyelt kérdés
Minden éjjel 11 után dübög, csörömpöl, hallani ahogy a székeket vagy bútorokat tologatja / húzogatja a padlón. Telefonos zajszintmérővel 40 decibel felett van a zaj ami tőle jön, sokszor 1-2-ig is. DE NEM FOLYAMATOS. Van olyan, amikor 20-30 percen keresztül őt hallgatom, van amikor csörömpöl kb 3-5 percenként. Van, amikor 10 percig ez megy, aztán 20-30 percig csend van, majd újra zajong. Nyilván így simán lehet, hogy amikor kiér a rendőr, síri csendben van éppen. De ettől függetlenül ő így zavarja a pihenésem, aludni sem tudok. Még füldugóval sem, annyira hangos tud lenni, arról nem is beszélve, hogy 2 fal is közös vele, és mivel nagyon kicsi a lakásom, átrendezni sem tudom, hogy ne legyek olyan közel hozzá. Kell nekem bizonyítani, hogy valóban hangos volt? Ezt hogy tudom megtenni? A telefon érdekes módon nem veszi fel a zajt, de valóban hangos, mások is mondták már, hogy szerintük ki kéne hívnom a rendőrséget.

2021. szept. 27. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
13%

Irigyellek.

Nagyon unatkozhatsz.

2021. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
40 dB az halk
2021. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem mész fel és kéred meg,hogy ne tologasson este bútorokat,mert nagyon lehallatszódik,minek azonnal a rendőr? Félsz tőle..?
2021. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
22-06 között maximum 30 decibellel járó tevékenységet lehet folytatni, ezért írtam, hogy mindig 40 felett van, ez a minimum, ami jön tőle, de gyakran 50-70 körül is van. A 70 decibel felel meg annak, mintha egy étteremben lennél és ott kéne beszélgetned valakivel mindenki mást túlbeszélve. És nem, nem halk, mint mondtam nem én vagyok a túlérzékeny (mint ahogy sokáig hittem), bárki, aki itt tölt egy estét elszörnyed, hogy ezt kell hallgatnom minden éjjel.
2021. szept. 27. 22:13
 5/26 A kérdező kommentje:
A kérdés leírásából kimaradt, hogy már többször próbáltam megbeszélni vele. Mindig igérgetés van, esetleg pár napig nyugi, és újrakezdi.
2021. szept. 27. 22:13
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
40 dB az nem zaj, hanem kifejezetten halk dolog, egy halkabb hûtő hangja…
2021. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
30 dB az kb egy halk suttogás, ne viccelődjünk már
2021. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Így van, a 30 dB a suttgás! :) Ennyi a megengedett zajkeltés, ami egy lakóhelységet érhet 22-06 óra között. Efeletti zajkeltés már csendháborításnak számít. Nap közben pedig 40 dB az, ami egy lakóhelységet érhet rendszeresen. A törvény találta ki, nem én. De ez nem változtat azon, hogy minimum 40 dB, maximum 70 dB zajt is elszenvedek minden nap. [link] "Lakószobák lakóépületekben" részre rákeresve látható.

Nem az a kérdés, hogy melyik érték mennyire hangos, hanem hogy ha kihívom a rendőrt a rendszeres, hajnalig tartó dübögés és zajongás miatt, akkor NEKEM kell-e bizonyítanom, hogy ez valóban így van, ha nem feltétlen folyamatosan csinálja a szomszéd.

2021. szept. 27. 22:32
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Hívd, ki fog röhögni…

A jogszabályt, amit linkeltél meg kéne tanulni értelmezni

2021. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Biztos kiröhög, főleg ha másik 2 szomszéd is kijön és mellém áll, hogy túl hangos a problémás egyén...


Egyébként mit kéne másképp értelmezni? Egyébként egy hivatalos, ügyvéd általi cikkből kerestem elő a jogszabályt, azt a cikket olvastam el, amiben leírja világosan a dolgot. Nem tudom, hogy mi bajod ezzel, de ha szerinted rosszul értelmezem, akkor kérlek mondd el, hogy mi a helyes értelmezés!

2021. szept. 27. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!