Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihívhatom a szomszédra a...

Kihívhatom a szomszédra a rendőrt csendháborítás miatt, ha nem "folyamatos" a zaj, de rendszeres?

Figyelt kérdés
Minden éjjel 11 után dübög, csörömpöl, hallani ahogy a székeket vagy bútorokat tologatja / húzogatja a padlón. Telefonos zajszintmérővel 40 decibel felett van a zaj ami tőle jön, sokszor 1-2-ig is. DE NEM FOLYAMATOS. Van olyan, amikor 20-30 percen keresztül őt hallgatom, van amikor csörömpöl kb 3-5 percenként. Van, amikor 10 percig ez megy, aztán 20-30 percig csend van, majd újra zajong. Nyilván így simán lehet, hogy amikor kiér a rendőr, síri csendben van éppen. De ettől függetlenül ő így zavarja a pihenésem, aludni sem tudok. Még füldugóval sem, annyira hangos tud lenni, arról nem is beszélve, hogy 2 fal is közös vele, és mivel nagyon kicsi a lakásom, átrendezni sem tudom, hogy ne legyek olyan közel hozzá. Kell nekem bizonyítani, hogy valóban hangos volt? Ezt hogy tudom megtenni? A telefon érdekes módon nem veszi fel a zajt, de valóban hangos, mások is mondták már, hogy szerintük ki kéne hívnom a rendőrséget.

2021. szept. 27. 22:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

Egyszer volt egy hülye szomszéd, az kutyaugatást hallott tőlünk, akkor is, amikor nem voltunk otthon meg akkor is, amikor a kutyákat 2 hétre másnál hagytuk, meg akkor is, amikor 4:30 kor dörömbölt az ajtónkon…


A másik lépcsőházban ugattak a blökik…. Mi falszomszédok voltunk a másik kutyással, nekünk fel se tűnt, hogy kutyájuk lett. A hülye szomszéd 3 emelettel felettünk a ház ellenkező oldalán hallotta.


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a falszomszédot hallod

2021. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
15%
Nem mellesleg senki nem tologat minden éjjel bútort, sokkal nagyobb az esély, hogy a csöveket hallod
2021. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#22, ne mondd már meg nekem, hogy én miket hallok, itt élek 6 éve. Azóta van ez a probléma, mióta ideköltözött ez a szomszéd, azaz 1 éve! Földszinten élek, felettem lévő emeleten nem laknak, a 2. emeletre felém most költöztek be, eddig üresen állt jó ideje. A 3. emeleten is egy csendes néni lakik egyedül. Hangsúlyozom, mielőtt ideköltözött ez a lakó, semmi probléma nem volt, se én, se a többi lakó nem hallott zajongást. És amikor néha-néha nincs itt a szomszéd, akkor síri csend van.

Hidd el, nem csak ujjal mutogatunk egy ártatlan emberre.

2021. szept. 28. 13:28
 24/26 anonim ***** válasza:
Amikor beszéltél vele, mondta, hogy mit csinál, mivel zajong? Egyébként ha teszel jogi lépéseket, szerintem sok eredménye nem lesz. Ha nem hagyja abba szép szóra, lehet elkezdene "nevelni."
2021. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Nem mondta, hogy mivel zajong, se nekem, se más szomszédnak aki próbált vele beszélni. Max bocsánatot kér és megígéri, hogy halkabb lesz, ami tart kb 3 napig, utána újrakezdi.

Miért, mégis mit kéne csinálni, ha nem jogi útra terelni a dolgot? Fogadjam el, hogy a saját lakásomban csak napi 4, max 5 órát aludhatok, mert egy ostoba bérlő zajong, amivel ráadásul jogszabályt és az alanyi jogaimat is sérti?

2021. szept. 28. 15:38
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogjatok ossze szomszedok es inditsatok egyutt egy birtokvedelmi eljarast.A jegyzohoz kell benyujtani.
2021. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!