Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihívhatom a szomszédra a...

Kihívhatom a szomszédra a rendőrt csendháborítás miatt, ha nem "folyamatos" a zaj, de rendszeres?

Figyelt kérdés
Minden éjjel 11 után dübög, csörömpöl, hallani ahogy a székeket vagy bútorokat tologatja / húzogatja a padlón. Telefonos zajszintmérővel 40 decibel felett van a zaj ami tőle jön, sokszor 1-2-ig is. DE NEM FOLYAMATOS. Van olyan, amikor 20-30 percen keresztül őt hallgatom, van amikor csörömpöl kb 3-5 percenként. Van, amikor 10 percig ez megy, aztán 20-30 percig csend van, majd újra zajong. Nyilván így simán lehet, hogy amikor kiér a rendőr, síri csendben van éppen. De ettől függetlenül ő így zavarja a pihenésem, aludni sem tudok. Még füldugóval sem, annyira hangos tud lenni, arról nem is beszélve, hogy 2 fal is közös vele, és mivel nagyon kicsi a lakásom, átrendezni sem tudom, hogy ne legyek olyan közel hozzá. Kell nekem bizonyítani, hogy valóban hangos volt? Ezt hogy tudom megtenni? A telefon érdekes módon nem veszi fel a zajt, de valóban hangos, mások is mondták már, hogy szerintük ki kéne hívnom a rendőrséget.

2021. szept. 27. 22:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Még ha 40 dB a határ is, a szomszéd akkor is túllépi bőven minden éjjel.
2021. szept. 27. 22:46
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

A rendőr az alapján fog bármit is tenni, amit akkor és ott hall. Ha elsőre 10 percig síri csendben várakozik, akkor utána sose fognak kijönni a ti bejelentésetekre.

Ez a gond a nem folyamatos, alkalomszerű zajokkal. Viszont ha óránként csak 5 percig van ilyen zaj, az már eléggé tönkre teheti az éjszakai alvásodat.

Esetleg egész éjszakai zajmérést megrendelsz és kifizetsz. Aztán ha tényleg határérték feletti volt, akkor a fickó ellen eljárás indul és jó esetben ráverik a mérés költségét is.

Nem ismerem a jogszabályt, hogy a határérték hogyan értendő: egyetlen pillanatra sem lehet annál több, vagy adott ideig kell fennállnia a határérték feletti zajnak? Nem mindegy!

2021. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Végre egy informatív válasz, igazán hálás vagyok!

Sajnos nem csak óránként fordul elő, tényleg van hogy 20 percig folyamatos, van hogy 20 percenként csinálja 5 percen keresztül. Teljesen kiszámíthatatlan.

Ezen a zajszintmérésen már én is gondolkodtam, de ezek szerint érdemes lehet megcsináltatni. Köszönöm, akkor ennek utánanézek első körben!

2021. szept. 27. 23:00
 14/26 anonim ***** válasza:

Szívesen!

A megyei kormányhivatalok Népegészségügyi Főosztályán (régebben: ÁNTSZ, még régebben: KÖJÁL) vannak hatósági zajméréssel foglalkozó szakemberek.

2021. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként abszolút nem értem, miért nem a rendőrségnek teszed fel ezeket a kérdéseket?
2021. szept. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

A rendőrök ki fognak röhögni. Te és a szomszédaid állítjátok, hogy 40db feletti hangok jönnek valahonnan. Van zajszintmérőtök? Na ugye. Még az se tudod bizonyítani, hogy kitől jön a zaj.

Kijön a rendőr és nem hall semmit. Aztán kijön még egyszer és megint síri csend van. Szerinted ekkor kire lesz mérges a rendőr?

2021. szept. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Most reggel 9kor, hallom, ahogy a felettem lakó telefonál. Ennyire lehallatszik a panelban. Én is rettentően utálom,hogy örökké zaj van, de kénytelen vagyok megszokni. Megszökni nincs lehetőségem.
2021. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Anno mikor zajjal foglalkoztam volt nálam kölcsön hitelesített műszer. Egyszerűen nem tudtam 35 dB alá menni a hálószobába, pedig csend volt. A 40 szerintem még elfogadható. Kihívhatsz szakit, el méricskél neked 3x20 percet, 60-100 ezerért, kapsz egy jegyzőkönyvet és annyi. Nálunk az is hallatszott, ha a felső szomszéd kiöntött egy pohár vizet és ment a víz a lefolyóban. De mi is megkaptuk már a bútortologatást, igazából akkor az történt, hogy este 10kor ki mertem venni a pizsamám a gardróbból és elhúztam a tolóajtót, ami tökre lehallatszott. A legtöbb társasházban szár a födém szigetelése, ezért minden szar áthallik. Esetleg tehetsz utólagos szigetelést, de pl a lépés hangokra nem megoldás.
2021. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#16, mi az, hogy halljuk VALAHONANN hogy jön a zaj? Pontosan hallom, hogy a mellettem lévő szomszédtól jön. Ezt a többi szomszéd is állítja, ők is többször kérték már ezt a zajongót hogy fejezze be. Igen, zajszintmérővel mértük a hangot.

Őszintén szólva nem érdekel, hogy ki szerint elfogadható a 40 dB és ki szerint nem. Nekem (és a többi szomszédnak is) baromi kellemetlen éjjel azt hallgatni, hogy 20 percen keresztül tolja a bútorait vagy bármi mást püföl.

Az volt a kérdés, hogy ha nem folyamatos a zaj, amitől nem lehet aludni, mert olyan hangos hogy még füldugón keresztül is hallani, és hajnalig tart, ami miatt átlag 3-4 órát tudok csak aludni, akkor kihívhatom-e a rendőrt, kell-e valamit bizonyítanom. Végül az eredeti kérdésre nem kaptam választ, arra viszont igen, hogy van lehetőség zajszintmérést végeztetni. Nem érdekel az se, ha 100 ezer Ft-ba kerül. Rohadtul hangos, 100% hogy ez a megengedett határérték felett van. Ha kihívok egy minősített zajszintmérőt, aki ezt leméri nekem és ad róla hivatalos jegyzőkönyvet, utána már egy birtokvédelmi eljárást is tudok / tudunk kezdeményezni a többi lakóval, hiszen van róla hivatalos irat, hogy ez a szomszéd túl hangos éjszaka.


Egyébként ez nem panel. Ez tégla ház, ráadásul a szomszéd felől van hangszigetelés is, amikor felújították azt a lakást, jöttek ki zajszintet mérni a mi oldalunkon, és láttuk is ahogy felrakták a hangszigetelést. És ezzel együtt k*rva hangos éjszaka.

2021. szept. 28. 10:58
 20/26 anonim ***** válasza:
Írok privátot
2021. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!