Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 napos elállási jog webáruhá...

14 napos elállási jog webáruházas rendelésnél? Ilyen esetben nem működik tényleg vagy rosszul értem?

Figyelt kérdés

idézem:


"Nem gyakorolható elállási jog:


c) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;"


én rendeltem külső winyókat és SD kártyákat is (többet), és van olyan, amelyik nem működik, nem ismeri fel semmilyen eszköz.


na de pl egy SD kártyát elég nehéz kipróbálni felbontás nélkül. hogy kell ezt értelmezni? ha viszont nem bontom ki, ki se derült volna, h nem működik ...


valaki otthon van a témában? megköszönném a választ


(mondjuk pont az emagon láttam olyan hirdetést h "bontott csomagolású" de használatlan SD kártya, és kb felébe került. gondolom, azt is valaki visszaküldte. na de akkor most mi az igazság? )



2022. márc. 8. 07:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Érdekes ember lehet a #3-as válaszoló, ilyen részletesen leírkál ekkora iszonyat baromságokat, aztán még másokat ostobáz le.. Nem is részletezem, természetesen vissza lehet küldeni 14 napon belül akkor is ha kibontottad. Egy csomószor visszaküldtem már így dolgokat, szó nélkül mindig visszavizették a pénzt.
2023. nov. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az elállási jog határideje minden esetben 14 nap, amely a termék átvételétől vagy a szolgáltatás esetében a szerződéskötéstől számít. Ennél a kereskedő csak a vásárlók szempontjából kedvezőbb feltételeket szabhat, például magára vállalhatja a termék visszaszállítását vagy megszabhat hosszabb elállási határidőt.


"A e-kereskedő szempontjából lényeges kérdés, hogy a vásárló az elállási jogot jóhiszeműen és tisztességesen gyakorolja-e. Amennyiben ez nem így történik, például a vevő a megrendelt termék visszaküldéséről nem haladéktalanul dönt, megkezdi annak használatát, az általa esetlegesen okozott értékcsökkenést meg kell fizetnie. A vevőnek azonban joga van a terméket kibontani és kipróbálni. Mindezen jogairól és kötelezettségeiről a kereskedőnek tájékoztatnia kell a vevőt."


Olvasd el az utolsó előtti mondatot #3-as. Leülhetsz 1-es.Háttal ülsz a moziban kisfiam.

2023. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!