Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erre az eseményre kitől kell...

Erre az eseményre kitől kell engedélyt kérni?

Figyelt kérdés

Teszemazt van egy propán-bután gázpalackja vkinek és a határban, nagy pusztában le akarja tesztelni, milyet robban. Annyi a lényeg, hogy tűzzel meleítva csinálná. Egyébként csak abban az esetben, ha engedélyt kapna rá. Ha nem, akkor nem teszelné le.

Kérdés, hogy kitől kell ilyen engedélyt kérni? A jegyzőtöl, polgármestertől vagy a rendőrségtől? Mondjuk lehet ilyen marhaságra nam adnak engedélyt.



2022. szept. 19. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ez a "robbasztás"?


Ha valaki a pusztában felrobbaszt egy gázpalackot milyen büntetés jár érte?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1193..

2022. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagy pusztában? Valószínű, a vadállatokon kívül senki nem hallja meg. Természetesen, leviszi a karod, nem is segít senki. Jó ötletnek tűnik, esetleg ott a pusztában meghalni.
2022. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Senkitől nem kapsz ilyesmire engedélyt. Mi molotov-koktélokat dobálgattunk anno, meg spray-palackokat dobáltunk tűzbe, iszonyúakat szóltak meg dobták szét a tüzet, bele se merek gondolni mit művelne egy gázpalack. Ne keresd a bajt.
2022. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nézd, ha illegális és nem adnak engedélyt, akkor nem csinálnám.
2022. szept. 19. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne csináld. Hülye, veszélyes dologra úgysem adnak engedélyt, mert akkor az ő felelősségük lenne, ha bajod esik.
2022. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Régen nagypapámmal égettük a száraz gallyakat és beledobáltuk mi is a spray flakonokat, szólt olyat mint az állat. Nagyobbat szólt mint egy petárda. Nagypapámat le is cseszték a szomszedok, hogy szemétégetés közben arra tanítja az unokáját. Más nagypapa megtiltaná, hosz szó sem lehet róla, nem dobunk be a tüzbe sprayt. Az én nagyapámnak meg nincs esze, hanem mondta, hogy hozzad csak belefelé a sprayket dojuk csak belefelé. Amikor már nem volt spray, mert beledobáltuk mindet, volt hogy átsurrantam a szomszédba Juliskanénihez és elcsentem a dezodorát, azt is bedobtuk, mondtam hoztam megint, azt mondta, hozzad bele felé. Nagymamám meg szomorú volt, hogy Juliskanénitől elcsentem a deot. Juliskanéni ezért egy enyje benyjét mondott csak. Jó gyerekkor volt.
2022. szept. 19. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem, nosztalgia.

Szerintem a tűzoltóságot keresd meg ezzel a dologgal, ők fognak neked felvilágosítást adni, hogy miért baromság.

Egyébként ha valaki, ők tudják az ide szóló szabályozást.

2022. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Különben én tudom mekkorát robban egy gázpalack.

Nem akarom bő lére engedni, olyan utcában lakunk, mint korábban többször használtak filmforgatáshoz.

Egyszer egy autós jelenetnél felrobbantottak egyet.

Gyakorlatilag egy "kibelezett" kocsi volt. Csak ülések, kormány, műszerfal volt benne, ami ér valamit, kivették. Szóval ilyen bontóból származó autó.

Az egyik jelenetben vezettek egy kocsit, ami jó volt, ütközés fékcsikorgás, stb.. Aztán kicserélték erre a kasznira.

A motorházban egy gázpalack volt. Gondolom több okból: olcsóbb így, egy döglött kocsit tönkre tenni, és hát kellett bele valami, ami robban.

A nagy jelenet előtt persze kiabáltak, hogy robbantás, meg hogy most senki ne jöjjön ki, még örök is voltak, hogy saját érdekünkben ne menjünk közel.

Természetesen tűzoltóaztó készenlétben...


Mindegy.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nézz meg egy bármilyen filmet, ahol kocsi robban.

Olyan.

2022. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!