Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A börtönökben minden rab...

A börtönökben minden rab dolgozik minden országban? Ha nem kell dolgozniuk még nem jobban járnak mint aki kint van és szegény?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki esetleg már volt börtönben?

Valaki akit ismertem börtönbe került súlyos dolgokért. Csak miatta elgondolkodtam hogy milyen lehet a börtönélet.

Ha van melegvíz, fűtés és minden nap kapnak meleg ételt, akkor nem meg jobban is járnak mint mondjuk egy hazai közmunkás vagy takarító, vagy hajléktalan?

Vagy valaki aki nem tud elhelyezkedni?

Persze tudom a szabadságukat elvették, de aki pl itthon szegény az amúgy sem tud semmi jót csinálni…

Sőt egy hajléktalannak még jól is jönne.


2022. dec. 30. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Jellemző hazai szemlélet, hogy nem a társadalom perifériáján tengődők miatt vagyunk kétségbeesve, hanem azon, hogy a börtönben jobban élnek náluk...
2022. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nem túl barátságos társaság némileg ront a leírt komforton.
2022. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem kell dolgozniuk még nem jobban járnak mint aki kint van és szegény?"

A börtönbüntetést azért hívják szabadságvesztésnek, mert az ember a szabadságát veszti el vele. Az egész börtönbe zárás arról szól, hogy a társadalomtól elzárjuk azokat az embereket, akik nem tudnak az adott társadalmi normáknak, szabályoknak megfelelően élni.

Egyáltalán nem következik ebből, hogy a börtönben rossz körülményeknek kellene uralkodniuk. A börtön célja nem a megbüntetés, megalázás, szándékos károkozás a rabokban...

2022. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A börtön célja nem a megbüntetés, megalázás, szándékos károkozás a rabokban...

És miért nem? Egy erőszakolót pl jól kellene tartani szerinted?

Vagy egy gyilkost?

Elég gáz szerintem hogy csak a szabadságvesztés a cél és ott emberi körülményeket akarnak teremteni.

4, ezen is gondolkodtam hogy ez csak egy legenda e, több kérdés alatt írtak hogy ezt csak a filmek tulozzak el és amúgy a valóságban egyáltalán nem történnek ilyen dolgok vagy csak ritkán.

Ezért kérdeztem hogy volt e már valaki bent mert az ismerősöm miatt kiváncsi lettem hogy milyen bent

A viszkis is bent volt 16 évet ha jól tudom és nem tűnik meggyötörtnek

2022. dec. 30. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Hajléktalanok szoktak is úgy csinálni, hogy kirabolnak valami boltot, és direkt megvárják a rendőröket, mert akkor télen legalább nem fagynak meg.
2022. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

"És miért nem? Egy erőszakolót pl jól kellene tartani szerinted?

Vagy egy gyilkost?"

Igen, hiszen ő ugyanolyan ember mint bárki más. Miért kellene egy gyilkossal szándékosan rosszul bánni? Nem elég, ha elkülönítjük a társadalomtól? Semmi okunk arra, hogy még külön, szándékosan ártsunk neki, ezzel ugyanúgy bűnösök leszünk mi is.

2022. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!