Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sima portásnak joga van...

Sima portásnak joga van átnézni egy táskát?

Figyelt kérdés

Gördeszkáztunk a parkban, a haveromnak nagyon kellett vécézni, nem tudta elintézni fánál, a szemközti művészek házába (ahol művészek szoktak próbálni) bement az épületbe, megkereste a vécét, vécézett. Amikor jött ki, egy 55-60 év körüli portás, nem biztonsági őr, csak sima portásbácsi, mert kötöttpulóverben, civil ruhában volt, szóvá tette neki, hogy miért megy be, mit keres ott. Mondta, hogy miért ment be és az volt a válasz, hogy az egy nem nyilvános hely, nem nyilvános a vécé odabent. Azt mondta a haveromnak, hogy mutassa meg a táskáját. Megmutatta. Aztán eljött. 18 éves. Én biztos nem mutattam volna meg.

Van joga egyáltalán megkérni és megnézni egy táskát, olyan személynek, aki nem biztonsági őr, csak sima portás?



2023. ápr. 24. 20:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
hogy lehet nem befele szurta ki a portas, hanem kifele jovet?
2023. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na az ilyenek az idióták, mint a 2-es. Miért kéne megütni egyáltalán bárki bármiért? Igenis vannak jogai, és miért baj hogy bement elintézni a dolgát.

Liberális vagyok

2023. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!