Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Még fiatal vagyok és nem...

Még fiatal vagyok és nem érzem magam a halálomon. Végrendelkezni szeretnék. Meghatározhatom, hogy ki NE legyen ott a temetésemen?

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 10:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
20-as: látom, még mindig nem jutott el hozzád, hogy a végrendeletet a temetés UTÁN nyitják fel, nem elötte!
2023. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
32%

21-es, próbálkozz az értő olvasással.

Nem végrendeletet írt 20-as, te vagy értetlen.

2023. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Egy huszonéves miért nyilatkozna a temetéséröl most, ha statisztikailag 50 év múlva lenne esedékes????

Másrészt akiket ki akar tiltani, azok feltehetöen éppen azok, akik elött nyilatkoznia lehetne. (A temetkezési vállalat nem reális, éppen a hosszú idö tartam miatt)

2023. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

#21


Szóban is lehet végrendelkezni nem csak a paragrafusok útvesztőiben.


Hozzád nem jutott el hogy mit is írtam! Mert ezt is leírtam!

2023. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Persze, lehet szóban is, csak annan NINCS NYOMA, ezért semmi értelme, föleg nem a kérdezö általi helyzetben, amikor a saját bevallása szerint fiatal és valószínüleg idösen fog meghalni, azaz akik elött nyilatkozott, azok gyakorlatilag addigra már nem fognak élni, de semmi esetre sem emlékeznek egy több évtizeddel korábbi megjegyzésre.
2023. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#24


Szóbeli végrendeletet érvényesen csak az tehet, aki életét fenyegető olyan rendkívüli helyzetben van, amely írásbeli végrendelet tételét nem teszi lehetővé. (PTK)

2023. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Senior Séf ***** válasza:
72%
Akit nem akarsz a temetéseden "látni", annak menj el te a temetésére. Tuti,hogy nem fog odapofátlankodni a tiédre.
2023. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Elemér10 ***** válasza:
50%
Semmi értelme öngyilkosságon gondolkodnod, azzal csak magadnak ártasz. Jó eséllyel senki nem lessz ott a temetéseden.
2023. aug. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Nagyfater ***** válasza:
Meghatározhatod, csak nem végrendeletben, mert azt nagy eséllyel csak a temetésed UTÁN nyitják fel. Még életedben viszont írhatsz egy nyilatkozatot arról, hogy ki ne lehessen ott a temetéseden, és azt a nyilatkozatot rábízhatod arra, aki nagy valószínűséggel (vagy biztosan) túlél téged, és az elsők között értesül majd a halálodról. Ő aztán megmutathatja az illetőnek a nyilatkozatodat még a temetés előtt, aki aztán azt vagy tiszteletben tartja, vagy nem....
2023. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Felesleges ilyet a végrendeletbe beleírnod, ugyanis a hagyatéki eljárásra, ahol a végrendeletet is felnyitják, jóval a temetés után kerül sor.
2023. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!