Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki a felelős ha egyszerre...

Ki a felelős ha egyszerre ugyanolyan gyógyszert ír fel két külön orvos kb. egy időben?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Az orvosok kb. egyszerre írnak fel gyógyszereket rengeteg betegnek és nyilván nincs egy lista, hogy Dr. Józsi már írt fel ilyen antibiotikumot aznap, akkor Dr. Pál csak másfélét írhat már fel. Így napi gyakorlat, hogy "egyszerre ugyanolyan gyógyszert ír fel két külön orvos kb. egy időben".

Mi az amit valóban kérdezni szeretnél?

2023. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Amúgy meg van egy nyilatkozat rész az egyik kiadott papíromon ambuláns lap vagy mi zárón, hogy kijelentem hogy azonos hatóanyagú gyógyszert nem irattam fel ... 30/60/90 napon belül meg minden, de egyszer nem kéri hogy írjam alá, alá sem írom (mert nekem kellene oda van írva), meg felhívom és úgy írja fel amúgy a gyógyszert, be se megyek, de gondolom ez sem egy újkeletű megoldás ma már, hogy a beteg be se megy és úgy írja fel az orvos a gyógyszert.
2023. júl. 31. 09:40
 3/21 A kérdező kommentje:
ez a kérdésem hogy kit vonnának felelősségre ha ilyenkor melyik orvost? x-et vagy y-t vagy engem?
2023. júl. 31. 09:41
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, ezek szerint RÓLAD van szó és hogy NEKED írnának fel egyszerre többen gyógyszert.

A nyilatkozat régről maradt fenn és a figyelmedet hívja fel arra, hogy ezt nem szabad tenni, mert jogsértés.

Azóta az egészségügyi rendszer már elektronikusan fejlesztve lett és az orvosok simán látják, hogy másik orvos neked milyen gyógyszert írt már fel. Nem úgy megy mint régen, hogy csak a papír recept volt és könnyen át lehetett verni egyik orvost a másik után, aztán csak akkor derült ki ha ugyanabban a patikában jelentek meg a receptek és még külön ellenőrzés is volt amin ez kiderült. Most az online rendszerben azonnal megjelenik, hogy neked egy vényköteles gyógyszert abban a hónapban mennyit írtak fel.

Az orvos nem fog külön rákeresni ha nem ismer még, hogy szokásod narkózni vagy eladni másnak a gyógyszeredet. Azonban a rendszerben meg fog jelenni és ha olyan szintűnek tekintik a visszaélést akkor bajod is lesz belőle.

TE leszel érte a felelős, nem az orvos, mivel TE vagy az aki kiváltja a gyógyszert, holott már nincs rá szüksége, mivel másik orvos már felírta neki.

2023. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4


Milyen módon vagyok én érte a felelős? Nem írtam alá semmit, a dokinak meg ne kellett akkor volna felírnia ha tudja hogy már felirattam mással, egy régebbi kommentben valaki meg azt írta, hogy az orvos felelőssége minden, kivéve, hogy a gyógyszert kiváltás után a páciens hogy használja meg mire és fel volt rendesen szavazva.

2023. júl. 31. 09:57
 6/21 anonim válasza:
98%
A jóisten.
2023. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

És itt van ez: [link]


"Az Ön háziorvosa nem kap külön értesítést új egészségügyi dokumentumok érkezéséről, azonban a rendszerben lehetősége van az Ön TAJ-számával lekérdezni azokat. Ha mégsem hozzáférhetőek számára, ellenőrizze önrendelkezését, hátha ott került beállításra korlátozás."


Én meg bizony letiltottam mindenkit.

2023. júl. 31. 10:01
 8/21 anonim válasza:
97%
Akkor nincs más, mint imádkozni érted, hátha a mi urunk kegyeibe fogad!
2023. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Allahot is letiltottam az EESZT-mből, szerinted a jóistent nem? Jézust meg pláne.
2023. júl. 31. 10:05
 10/21 anonim válasza:
94%
allah akbar!
2023. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!