Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy jóval idősebb testvérnek...

Egy jóval idősebb testvérnek kötelessége gondoskodnia a kistestvéréről a szülők halála esetén?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 11:44
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
27%
en annak ereznem. igen.
2023. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
87%
Ha kiskorú a testvér, akkor valószínűleg az idősebb testvér lenne a gyám, ha vállalja, és 18 éves koráig köteles lenne gondoskodnia róla. Ha nem vállalná, akkor vagy nevelőotthonba, vagy nevelőszülőkhöz kerülne. Bár én az idősebb testvér helyében vállalnám a kiskorú testvér gyámságát, és eltartását, ha megtudom tenni anyagilag. Úgy érezném, hogy erkölcsi kötelességem, de mindenki úgy gondolkodik, és cselekszik ahogy akar, és tud.
2023. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
68%
Ha az édestestvére, és kiskorú akkor lesülne a bőr a képemről, ha nem gondoskodnék a saját testvéremről ha már nem élnének a szüleink.
2023. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
75%
Ha lenne egy kistesóm, és meghalnának a szüleim, gondolkodás nélkül magamhoz venném. Nem tudnék tükörbe nézni, ha hagynám állami gondozásba menni a saját testvéremet :/ Ez alól kivétel lenne az olyan anyagi helyzet, hogy a saját megélhetésem sem biztosított. De kb utolsó lenne az állami gondozás.
2023. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
77%
Egyaltalan nem koteles!
2023. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
25%
Hány éves a kistestvér? Ha gyerek, akkor sztem azért a nagytesó gondoskodjon már róla. Ha felnőtt, akkor nyilván nem kell.
2023. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Nem az én családomban áll fent a helyzet, hanem kolléganőméknél. 17 év közöttük a korkülönbség. Ő 30, a testvér 13. Az apukájuk már régebben meghalt, az anyukájuk pedig egy hónapja. Ő nem szeretne a gyámja lenni, mert nem jó a kapcsolatuk, csak az a helyzet, hogy ebben a helyzetben ő az egyetlen rokon, akihez mehetne.
2023. okt. 16. 16:18
 18/53 anonim ***** válasza:
62%

Akkor nem megy hozzá. Erre nem lehet kötelezni. Tartasdijat megallapithatnak, de vele nem kell élni, nem kell gondozni, még a kapcsolatot se kell vele tartani.


Más kérdés, hogy én akármilyen xar kapcsolatban is lennék a testvérem el, egyértelműen magamhoz venném. Elvesztette már az apjat, most az anyját. Gyerek, akinek nincs senkije

2023. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
22%
Adja be intezetbe es nem kell vele foglalkoznia.
2023. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
65%

Én azt azért gáznak érzem, hogy a nagyobb gyereknek nincs joga beleszólni legyen-e testvére, de ha a szülők megmurdelnek, ugyan tartsa már el...egy nagy lópikulát.


Gondoskodjon a szülő arról, hogy legyen aki neveli a gyereket, ne a nagyobb nyakába varrja ha az nem akarja.

2023. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!