Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy jóval idősebb testvérnek...

Egy jóval idősebb testvérnek kötelessége gondoskodnia a kistestvéréről a szülők halála esetén?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 11:44
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
23%

Elvileg felnőtt emberek vannak itt, megse értik a törvényt. Az eltartas épp annyira eltartas, mint amennyire a szülőt is el kell tartania q felnőtt gyerekének: kemény havi 10-20e a maximum.


Aki ennyire gyűlöli vagy semmibe nézi a testvérét, a halott anyját és halott apját, az inkább ne alapítson soha az életben saját családot, ne vállaljon gyereket.

2023. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
87%
41es, mármint úgy érted, ha az apja és anyja semmibe vette a nagyobb gyereket és vállaltak másikat, akkor nem kötelessége eltartani igaz?
2023. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen alapon senkinek ne legyen testvére. Hisz a 18 éves is 1 évig "eltarthatja" a 17 évest. Valószínűleg egy szülő sem számít a korai halálra.
2023. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
49%
Hihetetlen mennyire sokan utálják itt a tesójukat, illetve magát a testvéri kapcsolatot.....
2023. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem a tesómat, aki 3 évvel fiatalabb. A helyzetet utáltam volna, hogy suli helyett el kell tartanom a majdnem velem egyidős tesómat.


A kérdésben viszont majdnem annyival idősebb a tesó, mintha a szülője lehetne, azért az már necces.


Persze, hogy senki nem számít korai halálra, de aki 15-20 év korkülönbségekkel vállal gyereket, az a tűzzel játszik, és pont ő teszi tönkre a testvérek kapcsolatát.

2023. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
39%

"41es, mármint úgy érted, ha az apja és anyja semmibe vette a nagyobb gyereket és vállaltak másikat, akkor nem kötelessége eltartani igaz?"


Tehát szerinted meg kellene kérdezni a már meglevő gyereket, hogy akar e testvert? Ugye nem gondolod komolyan? De ha mégis, akkor ugye úgy gondolod, hogy az egy évest is meg kell kérdezni? Merthat a törvény szerint ő is nagykorú lesz egyszer es ha van kisebb testvér, rá is vonatkozik majd a tartási kötelezettség.

2023. okt. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
72%

"A helyzetet utáltam volna, hogy suli helyett el kell tartanom a majdnem velem egyidős tesómat."


Még mindig nem sikerült megerteni, hogy nem kellett volna. Olvasd el újra q törvényt és értelmezd

2023. okt. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
85%
46, normális szülő megkérdezi. Igaz, nem 1-2 évestől, de 5 felett igen. ha meg nem kérdezi, akkor oldja meg a dolgokat a másik gyerek bevonása nélkül. Én biztos nem tartanám el a másik gyereket, hiszen nem én akartam. Inkább mennék feketén melózni míg nagykorú nem lesz. ne velem szúrjanak már ki anyámék, csak mert nem tudtak 40 évesen másik gyerek nélkül élni. Így is szív a nagyobb épp eleget.
2023. okt. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
39%

"normális szülő megkérdezi"


Nem, max az idióta kérdezi meg. Akkor lesz gyereke egy felnőttnek, ha ő meg a párja akár. Nem a már meglevő gyerek dont erről.

2023. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
82%

49es, oké, de akkor a nagyobbnak ne legyen semmi kötelezettsége a kisebb felé. Tehát ne kelljen vigyázni rá, érte menni, eltartani ha nem akarja.


Úgyhogy a felnőtt és a párja oldja meg szépen, akár annak árán is hogy nincs randiidő, fodrász kozmi, stb. Hiszen ők akarták. Gondoskodjanak arról is hogy ki fogja eltartani a gyereket ha velük bármi történik.

2023. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!