Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy jóval idősebb testvérnek...

Egy jóval idősebb testvérnek kötelessége gondoskodnia a kistestvéréről a szülők halála esetén?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 11:44
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
25%

20!


Nem varrja a nyakába, te nagyon okos. Meghalt mindkét szülő. Hantestver nem lenne, akkor a nagyszülő lenne a következő lépés, onnantól pedig kb bármelyik verrokon. Az eltartas meg a sima gyermektartassal ellentétben pár ezer forintos osszeget jelent, mert itt a kötelezett saját eltartasa az elsődleges

2023. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
33%
Nem kötelező de illik.
2023. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
81%
21es, ezért kell értelmesenek lenni, és ha már öregen szül, akkor időben gondoskodni arról, hogy ki neveli a gyereket ha feldobja a pacskert , hogy ne a nagyobb szívjon, kivéve ha ő kényszerítette az anyjáékat második gyerek vállalására.
2023. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
32%

23!


Aha. Ha a nagy 20 éves, a kicsi meg 17, ugyanez a helyzet. Nyilván még kellett volna kérdezni a 3 evest, hogy akár e tesot, ugye?


Amúgy meg elég szomorú, ha az a max 10e forint akkora szívás valakinek

2023. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
32%
A szülők se tervezték gondolom, hogy na most jól meghalnak, csak azért hogy kitoljanak az idősebb testvérrel. Gondolom az anya nem volt olyan idős, fel tudta volna nevelni a 13 éves gyereket, ha nem hal meg időközben. 5 év van már csak addig amíg nagykorú nem lesz. Azt az időt már kibírná az idősebb testvér, lehet javulna is a kapcsolatuk. Utána valahogy ellenne a fiatalabb testvér, pláne ha vannak barátai akikre számíthat.
2023. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
81%
Elég szomorú, hogy igen. Olyan, mintha a nevedre vennének fel hitelt a beleegyezésed nélkül.
2023. okt. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
69%

Kijátszható a dolog, olyan körülményt kell teremteni, hogy ne az én nyakamba varrják a testvéremet, hanem találjanak egy másik balekot pl. kitalálom, hogy homoszexuális vagyok, ez kizáró ok. Tegyük fel van 15 év korkülönbség köztem és a testvérem közt, fiatal vagyok, most kezdem a nagybetűs életet, erre a szüleim felelőtlensége az én nyakamba zuhan. Hát kösz nem, nem az én gondom, hogy 40 felett a szülők babázni akartak. Ne az idősebb testvér életét nehezítsék már így meg. Ráadásul egy 15 év korkülönbség esetén még azt se lehet mondani, hogy olyan nagyon szoros lenne a kapcsolat.

Ha mégis nagyon a nyakamba akarják varrni, mindig vannak véletlen balesetek. A saját jólétem mindenek felett áll.

2023. okt. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
89%

20-as, a kettes válaszomban pontosan ugyanezt írtam, aztán szrra lepontoztak.


Szánalmas. Nekem is van öcsém, NEM gondoskodnék róla, mert nem én akartam. Majdnem húsz évvel fiatalabb nálam, semmi közös nincs bennünk, ugyan, miért kellene? Mikor megszületett én már kolis voltam :D

2023. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
33%

#28 Remélem, ha egyszer lerobbansz, és nem lesz segítséged, majd az öcséd is azt mondja, hogy nem segítek, mert nem én akartam, hogy a testvérem legyél.


Emberek! Remélem csak így arctalanul, trollkodásból nyomjátok fullban a kretént.

2023. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
68%
Remélem aki ennyire ellene van a testvérnek, az nem is vállal egynél több gyereket
2023. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!