Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be tudja rajtam hajtani a...

Be tudja rajtam hajtani a pénzt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, a következő sorok ki fogják ütni a biztosítékot, de kérem, maradjunk meg a téma jogi jellegénél.


Szeptemberben vettem igénybe egy online logopédiai tanácsadást egy osztrák szakembernél. A konzultációt követően megküldött egy számlát egy akkora összeggel, amit se egyszerre, se részletben nem vagyok neki hajlandó kifizetni.

Rövidesen küldött felszólításokat, illetve postán is megküldte részemre a számlát, de utána sem egyenlítettem ki a tartozásomat felé.

A kapcsolatfelvétel és a kommunikáció ezzel a szolgáltatóval egy szálon, e-mail levelezésen keresztül folyt angolul. Egyszer sem volt szó arról, hogy ő ezt pénz ellenében csinálná, semmilyen szerződést nem írtunk alá, illetve semmilyen szabályzatot nem fogadtam el a levelezés alapján, ahol lerögzítenénk, hogy mi a konzultáció tartalma.

Ráutaló magatartás arra, hogy itt bizony fizetni kell és én ezt tudomásul veszem csupán a videohívás keretein belül volt, annak is az utolsó 3 percében, amikor a címemet megmondtam a számla kiállításához. Természetesen akartam fizetni, de nem közel 60 ezer forintot 45 percért. Meg se fordult a fejembe, hogy ilyen tarifái vannak, amit a weboldalon nem közöl semmilyen formában. A videohívásról felvétel biztosan nem készült.

A mai nap reggel érkezett egy e-mail egy ú.n. Inkasso bürotól, ez ott azt hiszem egy műfaj, beszedik a követelést megbízásra. Egy rakás költséget ráraktak, és kérik, hogy egy héten belül fizessek.

Felvettem a kapcsolatot egy osztrák ismerősömmel, akinek elmondtam az esetet. Azt mondta, nem vagyok köteles semmit kifizetni ennek az Inkassobürónak, csupán a logopédussal szemben áll fent követelésem, amit maximum 5 százalék evés kamattal fejelhet meg.

Így ennek az adósságbeszedő cégnek a megkeresését elutasítottam.

Nyilvánvaló, hogy európai fizetési meghagyást fog kibocsátani előbb utóbb, viszont ahhoz alá kellene támasztania, hogy mi alapján követelőzik. Amennyiben ellent fogok mondani a fizetési meghagyásnak, akkor nem fog jogerőre emelkedni, neki be kell ezután perelnie engem a szaros 150 eurójáért.

A kérdésem az lenne, hogy mégis mi számít ELEGENDŐ bizonyítéknak arra, hogy érvényt szerezzen a követelésének ebben a szituációban a fentiek figyelembe vételével természetesen.



nov. 16. 14:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
13%
Az ő részéről elég bemutatnia a kiállított számlát, amit te nem fizettél ki.
nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Eddig tiszta, de ennyi erővel bárki állíthatna ki bármilyen számlát, amire aztán kér egy fizetési meghagyást. A kérdésre ez így nem válasz. A bizonyíthatóságra lennék kíváncsi.
nov. 16. 15:09
 3/29 anonim ***** válasza:
66%

a kerdes, hogy eltel-e ellentmondassal a szamla kezhezvetele utan.

ha nem akkor elfogadtad a szamlat, es jogosan koveteli akar vegrehajto utjan is.

nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ne szidjuk 🇪🇺-t.
nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Bárki indíthat fizetési meghagyást, bárki ellen, csak a közjegyzőt kell kifizetni.

Aki ilyet kap az két dolgot tehet: elismeri a tartozást vagy ellentmond.

Ha a tartozást nem ismeri el, akkor perre lehet vinni az ügyet és ott lehet bizonygatni az igazát mind a két félnek.

nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Még mindig nem a kérdésre válaszoltatok.
nov. 16. 15:16
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
A szolgáltatást igénybe vetted, ki kell fizetni. Az árat előre kellett volna tisztázni, hogy el tudd dönteni, kéred-e a szolgáltatást vagy sem.
nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ha nem kötöttünk szerződést, és a levelezésből semmi arra utaló jel nincsen, hogy ez nem csupán egy hétköznapi beszélgetés, akkor mi alapján bizonyítja be, hogy jogosan követeli a pénzem? Hogyan bizonyítja be?
nov. 16. 15:39
 9/29 anonim ***** válasza:

A szerződés nem feltétel. Nem kötsz (írásos) szerződést pl.:a fodrásszal, magánorvossal...


Ő a számlával bizonyítja az igazát, amihez te adtad meg az adataidat.


Az összeget vitathatod, mert nem kaptál róla előzetes tájékoztatást.

nov. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"amihez te adtad meg az adataidat."


Kezdjük ott, elírta a lakcímemet, azaz helytelenül állította ki a számlát. Mi a bizonyíték arra, hogy az adataimat azért adtam meg, mert számlakiállítást akar eszközölni, és nem-e csak a betegadataim miatt akarta felvenni az adatokat, vagy esetleg azért, mert szívességből akar nekem postán küldeni valamit? Ezt ti se gondolhatjátok komolyan, hogy bizonyító erejű.

nov. 16. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!