Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogdíjsérelemmel kapcsolatban...

Jogdíjsérelemmel kapcsolatban az OpenCastingnál vagy közvetlenül a produkciónál kellene követelnem a pénzemet?

Figyelt kérdés

Jogdíjas produkcióban vettem részt és a munkadíjat ki is fizették még a forgatás után, de a jogdíjra azt mondták, hogy utólag fizetik majd, amint kikerül a leforgatott anyag. Akkor még elhúzták a mézesmadzagot, hogy ami a papíron van összeg az a minimum, attól csak több lehet, ha több helyen is felhasználják.


Nekem kellett hónapokkal később utánajárnom, hogy már kikerült az anyag, érdeklődtem náluk, mikor számolják el a jogdíjamat, amire azt állították, hogy nem jár jogdíj, mert állításuk szerint nem vagyok felismerhető benne.


Egész konkrétan ez HAZUGSÁG, akárkinek mutattam, mindenki felismert benne, de állításuk szerint ők a szakértők.


Akkor kezdett gyanús lenni, amikor nem akarták kiadni, hogy ki az illetékes, de kiderítettem és egymásra mutogatnak, hogy ők kifizetnének, de hát őket se fizették ki.


Kit lehet ilyenkor perelni? Egyáltalán hova érdemes fordulni?


A célom az lenne, hogy kifizessék a pénzemet, de amennyiben ez nem történik meg én bármeddig hajlandó vagyok elmenni azért, hogy senki ne járhasson így, mint én. Ha jogi úton nem tudom őket támadni, akkor a médián keresztül fogom világgá kürtölni, hogy átverik az embereket!


Mert az, hogy mostoha körülmények között dolgoztatják az embert és kizárólag készpénzben fizetnek (aminek feltehetőleg semmi köze nincs az adózáshoz, kíváncsi vagyok a NAV is ugyanezt gondolja-e) sok helyen így van sajnos, a legtöbb ember örül, ha van munkája és kifizetik. De az, hogy NEM FIZETNEK KI AZÉRT AMIÉRT MEGDOLGOZTAM, azzal egy olyan határt léptek át, hogy borulni fog a bili!



nov. 23. 20:23
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
A produkciónál kell szerintem. Végülis ők vertek át.
nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!