Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A testvéremnek született egy...

A testvéremnek született egy nemkívánat terhességből lánya.a többit alul írtam a család fenyegeti a báttyám úgy döntött le mond a gyerek jogairol és le akarja hogy kerüljön a nevéről meg teheti azt?

Figyelt kérdés
A testvéremnek született egy nemkívánat terhességből lánya.a pár hónap együtt lét után terhes lett báttyám úgy tudta gyógyszert szed.A család zaklatja fenyegeti a testvérem.a névre vette a gyereket,de a családunk úgy döntött mondjon le a gyerekrol a nevéről is kerüljön le így abba marad ha minden kapcsol megszakad. A tartásdíjat fizetni. Meg teheti hogy a nevéről le vezeti és az anyja nevét kapja és le mond apai jogairol? Már rendőrségi ügy van ott tartunk.
dec. 13. 04:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos a bátyád még mindig nem egy férfi, aki képes vállalni a tettei következményét. Én inkább szégyellném magam a szülei helyében.
dec. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem. A nővérednek meg a bátyádnak született egy közös gyereke ??? Vagy mivan???
dec. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

12!


Második osztályos követelmény az értő olvasas. Sehol nincs q szövegben noverrol szó

dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%
Elolvastam mégegyszer most keltem fel 🤣 elnézést
dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
98%

"családunk úgy döntött mondjon le a gyerekrol a nevéről is kerüljön le így abba marad ha minden kapcsol megszakad"


Nálatok a család dönt a bátyád helyett?

dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy csak 12 éves, azért a család dönt
dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
98%
Miért fenyegetik? Mert a nevére vette? Nem értem. És miből lett a rendőrségi ügy?
dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%
Nem teheti meg. Ha a nevén van, akkor nyilván elismerte, innen nincs visszaút. Arra nem lehet kötelezni, hogy kapcsolatot tartson a gyerekkel, de a tartásdíjat fizetnie kell. Gondolom, a lány családja azt akarja, hogy vegye el a lányt, azért fenyegetőznek. Régen ez bevett szokás volt, nem csak kisebbségieknél. Általában 3 opció volt, vagy leültek a szülők közösen, és megbeszélték, hogyan tovább, vagy a lány családja "rábeszélte" a srácot, hogy vegye el a lányt. A harmadik az volt, hogy a lányt otthon addig pofozták, míg el nem ment abortuszra. Egyik sem valami szívderítő...
dec. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nevét csak a két szülö KÖZÖSEN változtathatja meg, egyik fél önkényesen nem.

Másrészt teljesen mindegy, a gyerek neve megegyezik-e az apáéval vagy sem, jogilag mindenképpen a gyerekének számít, ezt "visszacsinálni" nem lehet.

A gyerekröl lemondani nem lehet, legfeljebb a jogait nem köteles gyakorolni, a kötelezettségeit mindenképpen teljesítenie kell.

A gyerektartást köteles fizetni, és a gyerek örököl utána, ugyanúgy, mintha össze lettek volna házasodva. Annak meg semmi jelentösége, hogy a "nevére vette" vagy sem, akkor is ez a helyzet, ha az anyja nevét viselné.

dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hány éves a bátyád (NEM KÉT T-VEL ÍRJÁK!), hogy mások döntenek helyette ilyen privát dolgokban?
dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!