Nagybikatok kérdése:

Testvérem hibaja?

Figyelt kérdés

Sokat voltunk testvéremnél mikor megszült! Játszottam a gyerekkel, vittem neki ajándékot,stb. Aztán már nem tudom hány éve egyszer csak mindig az a válasz fogadott mikor mentünk volna, hogy most nem érünk rá, most ide megyünk, most oda megyünk... (kifogások) aztán jöttek a születésnapok, karácsonyok semmire nem hívtak meg.Többi családtagot mindenkit. Engem nem... Ennek már van szerintem 6 éve is.

Most pedig hívnának egy a gyerekkel kapcsolatos eseményre.Nagyon rosszul esett ez hogy évekig nem is mehettem hozzá,kihagytak minden programból ami vele kapcsolatos. Most pedig nem tudom mit tegyek! Nem hinném, hogy a gyerek tehet róla, de nekem így semmi kedvem menni. Már csak az is fura lenne, hogy 6 évig a többi rokonnal nem is találkoztam...nekik is mit mondjak ha megkérdezik eddig hol voltam? Én érezném magam kellemetlenül!


Én látom rosszul?



2023. febr. 27. 12:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de 6 év alatt nem jutott eszedbe megkérdezni, mi baja van? Vagy nem értem, nem is találkoztatok évek óta, most meg hív?
2023. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

"Most pedig hívnának egy a gyerekkel kapcsolatos eseményre.Nagyon rosszul esett ez hogy évekig nem is mehettem hozzá,kihagytak minden programból ami vele kapcsolatos."

Én ezt igazán nem értem. Évekig le voltàl tojva, most meg a hasukra ütnek és menjél oda? A gyerek meg se ismerne. Ez nem így működik, hogy előkapnak a csikkzsebből.... némelyik ember jó fura felfogású.

2023. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Felhívod kérlekszépen, elmondod szépen neki amit itt leírtál és megkérdezed, hogy mi változott.
2023. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a többi rokonnal való nem-találkozásra csöppet sem mentség, hogy a testvéreddel nem találkoztál.

Ill. fölmerül a kérdés, hogy magatokhoz hányszor hívtad őket? Ők se akartak hozzád eljönni?

Ill. ha a többieket hívták, csak titeket nem, akkor mindenképp rá kellett volna kérdezned, hogy tiveletek mi bajuk van. Szüleiteknél sem találkoztatok sosem? Vagy szüleiteknek ez nem tűnt fel, velük sem beszélgettél erről?


Én azt javaslom, hogy MOST, mivel meghívtak, MOST kérdezd meg tőle, 6 évig miért nem akart sosem maguknál látni? Aztán a választól függően döntsétek el, hogy elmentek-e vagy sem.

2023. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%

Ugyan minden családban más a rendszer, de pl mi nem hívjuk megy egymást külön az ilyen eseményekre. Ha a családban valakinek szülinapja lesz, vagy nagyobb karácsony akkor hívom a másikat, hogy hányra menjek.

Ismerősömeim között sem tudok olyat, hogy külön szóljanak a szülinapok miatt, mindenki tudja, hogy mikor van, max egy kicsit pontosítanak, de sosem az ünnepelt telefonálgat

2023. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, de ha valaki félreérti, és azt hiszi őt nem hívták meg, akkor csak jobban ügyelnek a házigazdáék utána, nehogy véletlenül azt higgye, hogy őt nem látják szívesen! Itt meg amikor mentek volna, akkor is mindig a kifogások jöttek. Teljesen egyértelmű, hogy a kérdezőt szándékosan hagyták ki éveken át a meghívásból. Olyan nincs, hogy a testvéremék nem jönnek el mihozzánk, én meg nem szólok rájuk, hogyhogy nincsenek itt, őket is vártuk volna. De a szüleim első kérdése is az lenne, hogy hol vannak a testvéremék. Sőt, az összes több rokoné is.
2023. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én (#2), akkor mennék max, ha elmondják mi volt a bajuk. Mert, ha te nem tettél semmi rosszat, amiért ezt érdemelted volna, hogy rád se bagóznak, akkor egy magyarázatot megérdemelsz mindenképp.

Most meg, mintha mi sem történt volna hívnak.

Amikor meg te akartál menni, akkor mindig jöttek a kifogások. Ők is lehettek volna őszinték, hogy ezért meg ezért nem tartunk igényt a látogatásodra, nem a melléduma meg a "nem érek rá". Szóval lehet, hogy nem kérdezted meg mi bajuk, de te tettél lépést feléjük. Azzal, hogy menni szerettél volna. Ők meg leráztak, sunyiztak. Most akkor nekik kell magyarázattal szolgálni. Ha nincs, akkor nem kell menni. 6 év, nem 6 nap. Nem kis idő.

2023. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Na azert itt van valami, amit elhallgatsz.

6 evig nem beszeltetek, aztan most hirtelen a semmibol hiv?

Eddig egyszer se jutott eszedbe megkerdezni, mi baja?


Ilyen nincs. Vagy ha van, akkor borzasztoan diszfunkcionalisan mukodtok mindannyian...:D

2023. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Erre pontos választ ö tudna adni.
2023. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én nem értem. A többi rokonnal kizárólag a tesódnál talaljozhattál volna, máshol nem? Es amúgy nem beszéltél senkivel, csak ültél otthon, hogy mikor hívnak már meg? 6 évig??

Azért ez igy nagyon fura.

2023. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!