Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A testvéremnek született egy...

A testvéremnek született egy nemkívánat terhességből lánya.a többit alul írtam a család fenyegeti a báttyám úgy döntött le mond a gyerek jogairol és le akarja hogy kerüljön a nevéről meg teheti azt?

Figyelt kérdés
A testvéremnek született egy nemkívánat terhességből lánya.a pár hónap együtt lét után terhes lett báttyám úgy tudta gyógyszert szed.A család zaklatja fenyegeti a testvérem.a névre vette a gyereket,de a családunk úgy döntött mondjon le a gyerekrol a nevéről is kerüljön le így abba marad ha minden kapcsol megszakad. A tartásdíjat fizetni. Meg teheti hogy a nevéről le vezeti és az anyja nevét kapja és le mond apai jogairol? Már rendőrségi ügy van ott tartunk.
dec. 13. 04:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%
Ha az én bátyám szülne én is furcsán néznék.
dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%

A testvéred megteheti esetleg, hogy jelzi valahol, hogy kényszer hatására vette a nevére a gyereket, ill. apasági keresetet kérvényez, hogy valóban ő-e egyáltalán a gyerek apja, elvégre simán lehet, hogy más, ő csak egy balek.


Ezeknek az ügyintézéséhez tényleg ügyvéd kell. Mondjuk, elég nagy barom volt, hogy a nevére vette a gyereket, én vártam volna egy hivatalos DNS tesztig, ez ellen senkinek nem lehetett volna egy szava sem.


Viszont ha DNS teszt alapján kiderül, hogy ő a gyerek vér szerinti apja, akkor bizony perkálni kell a gyerektartást, akár tetszik, akár nem, és ha elpatkol, akkor örökölni is fog a hagyatékából egy gyerekrészt ugyanúgy, mintha a majdani felesége gyerekéé lenne majd, tehát kár titkolni majd a leendő feleségétől.

dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
22es, sőt, ha kiderül hogy övé a gyerek, akkor a dns teszt költségét is perkálnia kell. :-D
dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
22-es: ha együtt éltek, akkor valószínütlen, hogy pont mástól lett a nö terhes. Másrészt meg a szabadok végezhetö DNS teszteknél sokszor van hiba a nem megfelelö mintavétel miatt, a hivatalos DNS tesztnél meg a "vesztes" fél fizeti a teszt és a per költségét, ami elég komoly összeg lehet.
dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Azért fenyegetik mert azt hittèk így meg fogjak a báttyám kisebbség... Sajnos rendőrségi ügy van már ott tsrtta dolog. Nem voltak egyébként csak pár hónapot elismerte az adósságot nem volt más választása
dec. 14. 03:19
 26/36 A kérdező kommentje:
Bocsi javít a telefon elismerte az apaságot nem adósság akart lenni
dec. 14. 04:04
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz egy párnak lenni, hogy gyereket csináljanak. Egy alkalommal is bőven összejöhet, nemhogy pár hónap alatt. Gyerek szempontjából teljesen mindegy, hogy egy pár voltak vagy nem, vagy hogy csak összejártak pár hónapig.

A gyerek a tesódé, vállalja a felelősséget. Amúgy meg ahogy egy előző válaszoló írta...c.belügy. oldjátok meg.

dec. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek.
dec. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
90%

Bár jól le lettem pontozva, a jogszerű rendezéshez nincs más megoldás, ha kétséges a gyerek apja. Ha nem kétséges, akkor viszont részletkérdés, hogy "kinek a nevén van", nem is tudom értelmezni a kérdést. Kitagadni méltatlanság esetén lehet, ami ebben a korban kb. kizárt. A jogszabályok ezt jól leírják, hogy mit jelent.


Ha tetszik, elválhatsz, költözhetsz, és fizetheted a gyerektartást.


A pár hónap együttlét sem garantálja azt, hogy ő az apa.

dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
29es, mint ahogy azt sem, hogy nem az..
dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!