Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kutya megtámadt egy gyereket...

A kutya megtámadt egy gyereket a gyerek kutyája szerencséjére a helyszinen volt, és bevédte a gyereket , de ha nincs és megöli a gyereket ki a felelős?

Figyelt kérdés

Nem kéne szájkosár vagy elzárni ezeket a kutyákat?


Nem kéne büntetni azt ha szabadon engedik?


https://www.youtube.com/watch?v=ADjV9jDCqkQ


jan. 19. 21:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%

9-es, ekkora marhaságot már rég olvastam😂.

A kutyák emberekkel szemben is viselkednek agresszívan, sőt, bármilyen más állattal is. Védik a vélt, vagy valós területüket mindenkivel szemben. Nagybrittania most tiltotta be az XL bullykat, mert 23 embert öltek meg. Köztük egy 7 és egy 10 éves gyereket. Ezzel a betiltással nem értek egyet, mert mindig a gazdi a hibás, nem a kutya.

jan. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
92%

A konkrét esetben szerintem se a gyerek volt a célpont, csak véletlenül a kutyák közé került. A támadó kutya a szemközti házból jött, és ezt a területet nyilván a sajátjának tekintette, amit meg kell védeni minden más kutyától.

Ettől függetlenül az tény, hogy a kutyák bizony szoktak emberre támadni, sőt gyerekre még az emberbarát kutyák közül is sok (mert a gyereket a mérete és más szaga miatt nem minősítik embernek). Nekem is volt foxim, amelyik minden felnőttért odavolt, még a postás kezét is nyalta (miközben az utcában az összes többi kutya őrjöngött), de ha kisgyerek volt a közelben, akkor addig sündörgött, ameddig a közelébe nem került, és megpróbálta megharapni. Erre nagyon kellett figyelni, ha volt nálunk valaki.

jan. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!