Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez levéltitok megsértése?

Ez levéltitok megsértése?

Figyelt kérdés

Lakást bérlek, és a bérleti díjjal együtt utalom a közüzemi számlák díját (amit ír a tulaj emailben, mert neki mennek a számlák). Kaptam viszont az én postaládámba egy közüzemi szolgáltatótól levelet, ami egy fizetési felszólítás (felbontottam, és elolvastam). A szerint haladéktalanul rendezni kell a számlát, vagy kikapcsolják xy szolgáltatást, és késedelmi kamatot számítanak fel. Nem az én nevemre szólt a levél (hiszen nem az én nevem van leadva a szolgáltatóknak), viszont én hónap elején elutaltam a tulajnak, amit írt összeget, ő nem fizette be ezek szerint a szolgáltatónak.. de gondoltam hogy valami hasonló történhetett/fontos a levél tartalma, ezért bontottam fel.


Szóval ez levéltitok megsértése így, vagy a lakáshasználati joghoz (amit a bérleti szerződés biztosít) hozzá tartozik, hogy felbonthatom a közüzemi szolgáltatók által küldött leveleket - függetlenül a címzett nevétől- ?


febr. 29. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshasonlati joghoz tartozik.


Ha az ő felelőtlensége miatt kikapcsolják, teszem azt az áramot, ellehetetleníti az alapvető életviteledet.


Hívd fel, mondd neki, hogy a szolgáltató levelét felbontottad, felszólítást kapott.


Ha nem értesíted, rád fogja, és veled fizetteti ki.

A kikapcsolás, visszakapcsolás súlyos tízezrek!

febr. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mármint rád fogja, hogy miattad nem tudott a felszólításról. Sürgősen írásban értesítsd, hogy nyoma legyen, küldd mellé a felszólítás másolatot is, és hívd is fel.
febr. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha levéltitok miatt makogna, mondd neki, hogy ilyen esetben nincs levéltitok, mert a hátrányok téged érnek, a te életviteled veszélyben. A bíróság visszadobná a feljelentést. Ez faktum.
febr. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 ilyenről nincs szó a leírtak alapján.
febr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!