Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biztonsági őr kipakoltathatj...

A biztonsági őr kipakoltathatja a cuccaimat, ha azt hiszi, hogy loptam?

Figyelt kérdés
A múltkor a tescoban voltunk, nem vettünk semmit, és odajött, hogy mutassuk a blokkot, de mivel nem vettünk semmit, ezért nem volt, erre hogy pakoljunk ki. A táskám televolt, mert pont nem otthon aludtam és mindenem nálam volt. Elég kellemetlen volt kipakolni az összes cuccomat a tesco közepén. ilyenkor mondhatom neki azt hogy nem pakolok ki? mert természetesen nem loptunk semmit.
2009. febr. 21. 18:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Ezek a szemét árúházláncok mindent megpróbálhatnak. De ez már sok! Az üzletnek egy ekülönített részén esetleg megkérhet hogy mpakold ki a táskádat de az árúház közepén azért túlzás.
2009. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
82%
Nincs joga a biztonsági őrnek, hogy testileg bármilyen módon is ellenőriztessen! Csak az egyszerű állampolgárokkal meri megcsinálni egyébként Nyugaton az áruházláncok nem sűrűn tesznek ilyet.De visszatérve mondjuk ha egy cigány kigyúrt állat nem vesz semmit avval nem meri megcsinálni.
2009. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

nekem múltkor a Plusban volt ilyen...kb 20 percig álltam sorban mert nem voltak képesek egy nyamvadt 2.pénztárat megnyitni.amikor fizettem ott állt tőlem fél méterre a biztosnsági őr,erre mire odaértem a pakolós részhez odajött h.pakoljam már kia ciccomat...áááá olyan rosszul esett..


amúgy ő fizikailag semmit nem tehet nem pakolhatja ki a táskádat,szatyrodat,nem motozhat meg..de felszólíthat rá...ehhez végülis joga van..

2009. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
#cuccomat
2009. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
94%
Felszólíthat de nyugodtan meg lehet tagadni mivel nem rendőr vagy ilyesmi csak esetleg feljelenthet de ennek nagyon kicsi az esélye főleg ha nincs bizonyítéka arra hogy nem loptál hűű bele gabalyodtam na azért remélem értitek.
2009. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%

A tescos biztonsági őrökre hihetetlen sok panasz van hogy miket megengednek maguknak. Nézd ha tuti nem loptál semmit, ragaszkodj ahhoz de botréányos hangon, hogy márpedig te nem pakolsz ki semmit, és azonnal hívjanak rendőrt! Nem, tehetnek mást, hidd el, semmi joguk kipakoltatni!!! Miután jó kis cirkuszt csináltál és kijönnek a rendőrök, és nálad meg nincs semmi, na utána pedig szépen csinéld ki őket ahogy tudod, kezdve a vásárlók könyvétől a kamaráig, de rágalmazásért én tovább is elmennék, ha ilyen állatokról van szó, mert az anagy helyzet, hogy ezek nem tartoznak az ember kategóriába, már többször tapasztaltam. Ezek vakami egész más faj, de szegény állatokat se akarom megsérteni .... Egyszer szegény anyukámmal szórakoztak, én viosszamentem olyat ordibáltam velük egy fél óráig, hogy előkerült az áruházigazgatótól kezdve mindenki, és nem hiszem, hogy többet bele mernek kötni. Kicsit elszaldt velük a ló sajnos.

Tamás

2009. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

Álljunk meg! A biztonsági őr nem hatóság, nem hivatalos személy, semmi ilysmihez nincs joga !!!

Na ehhez mérten szépen el kell küldeni a ku... anyjába ha felszólít, én egyszer Plusban mondtam már neki, hogy "nem" és egy darabig pattogott de mivel elég magabiztos voltam, belenyugodott, nem tudott mit tenni egyszerűen aztán elkullogott de már majdnem ott tartott hogy benyúlt a zsebembe, én meg rá szóltam, hjogy gondolja meg mit csuináél, mert ráütök egy akkorát, hogy eltörik. Ennyi, és elment szépen a helyére visszakullogott hátra. Ezekkel sajna emberi hangon nem mész semmire, de mondom, semmivel nincs több joba mint bármely más állampolgárnak, azért mert egyenruhája meg rádiója van a szarjankónak, hidd el, semmi ilyesmit nem tehet! Ahogy mondtam, sztem megéri a pofáraesést (neki) és hívj rendőrt! Utána egy kedves levélben a kiesett időd és a megaláztatás miatt nyújtsd be az igényedet!

Tamás

2009. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Sőt, azt kell követelni, hogy ő hívjon rendőrt! Akkor tuti elbizonytalanodik!

:D

2009. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
A jogilag helyes eljárás a rendőri jelenlét , ugyanis a biztonsági őrnek nincs joga megmotozni, vagy a csomagodat átvizsgálni, két független tanú kell, az ügyről kamerás felvétel és jegyzőkönyv készül.
2009. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. mondani akartam neki akkor is hogy nem pakolok ki, de nem tudtam hogy megteheti-e vagy nem. de köszi a válaszokat :)
2009. febr. 21. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!