Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyes ez igy? Ha valaki nem...

Helyes ez igy? Ha valaki nem beszamithato, nem buntetheto?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 23:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Bármelyik ügyfelekkel dolgozó ember eljut néha "arra a szintre", hogy legszívesebben lövöldözne)


Igen, barmelyik ugyfel hivatlokban eljut ugyanigy gondolati szinten ide. Az, hogy magadban azt gondolod, hogy ez az ember egy szemet es legszivesebben kinyirnad, az egy dolog, de aki eljut arra a szintre, hogy ezt meg is teszi (raadasul megtervezve!) az elmebeteg. Mas a gondolat meg a tett. Ahogy mondtad - lovoldozne - felteteles modban. Tehat tudja magat kontrollalni, nem beteg az agya.


Tehat ti azt mondjatok, hogy a normalis emberek eletet tegyek inkabb kockara azzal, hogy ilyet kieresztenek a tarsadalomba??

2011. máj. 26. 14:45
 12/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon attól, hogy valaki elmebeteg, igen nem beszámítható, viszont elrendelik a kényszergyógykezelését, amit külön erre kijelölt intézetben hajtanak végre. Ott ugyanannyit van, mintha börtönben lenne, és szakszerűen kezelik. Amennyiben ha az intézkedés tartama letelt, de szükségesnek mutatkozik, akkor átszállítják más helyre, ahol a többi beteggel együtt tovább kezelik. Úgy hogy azért, ez nem úgy megy, hogy szabadon kóricálhat meg bármit megúszhat.
2011. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor az jo! Ez azert megnyugtato!
2011. máj. 26. 17:32
 14/18 anonim ***** válasza:

14:45


"az egy dolog, de aki eljut arra a szintre, hogy ezt meg is teszi (raadasul megtervezve!) az elmebeteg."


Igen, elmebeteg, de ez nem menti fel.


Olvasd el mégegyszer a törvényszöveget és próbáld meg ÉRTELMEZNI.

2011. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
De nem erted, hogy engem nem a torveny erdekel, hanem az, hogy miert igy szol a torveny, mikor teljesen logikatlan?
2011. máj. 26. 22:40
 16/18 anonim ***** válasza:

" engem nem a torveny erdekel, hanem az, hogy miert igy szol a torveny, mikor teljesen logikatlan?"


Nem logikátlan.


A büntetőjog bünteti a bűnösöket. Ez a célkitűzés. Ehhez mérd hozzá az idézett jogi szabályozást. Kíváncsi vagyok, miből gondolod, hogy a szabályozás "logikátlan".


Akinek kedve támad gyilkolni, és ezért gyilkol, az bűnös. Beteg lehet ugyan, de bűnös. Ennek megfelelően büntetik. Nem bűnös viszont az, aki kóros elmeállapota miatt vagy nem tudta, hogy mit csinál, vagy nem döntött szabadon arról, hogy mit csinál. Ezért az ilyet nem bünteti a büntetőjog.

2011. máj. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

kóros elmeállapota miatt vagy nem tudta, hogy mit csinál, vagy nem döntött szabadon arról, hogy mit csinál. Ezért az ilyet nem bünteti a büntetőjog.


Utobbit megertem (ha nem szabadon dontott, kenyszeritettek), de ha elmebeteg, akkor szerintem ugyanugy be kellene zarni. Kit erdekel, hogy miert tette, ha megtette? Ettol meg nem tamadnak fel a halottak. Inkabb 1 ember legyen bezarva, mint a tobbi rettegjen tole, mert azt sem tudja, hogy mit csinal.

2011. máj. 27. 03:42
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, mint írtam az elmebeteget is bezárják, csak nem börtönben. Innentől kezdve elég felesleges vitázni bármin is.
2011. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!