Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntetik meg azt, aki...

Miért büntetik meg azt, aki nem kapcsolja be a biztonsági övét, hiszen ezzel saját magát sodorja veszélybe, nem mást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 16:28
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
a sok tüdőrákost nem kerül pénzbe kezelni?:D
2011. nov. 22. 20:54
 22/27 A kérdező kommentje:
ja és írtam h én mindig bekötöm magam, igaz, ritkán vezetek, de rá is szoktam szólni ha vki mellé beülök és ő nem köti be magát, hiába tudom h csak pár percet utazunk.
2011. nov. 22. 20:55
 23/27 anonim ***** válasza:

A tüdőrákosok azért rossz példa, mert egyrészt a dohányzást kegyetlenül megadóztatják: egy doboz cigi adó nélkül 150 Ft, a dohányos 600-ért veszi meg, azaz 450 Ft tiszta haszon az államnak dobozonként, másrészt erre is vannak statisztikák, és a dohányosok "olcsóbbak" az államnak, tekintve hogy általában korábban meghalnak, mondjuk 85 helyett 65 évesen, és azokat a kezeléseket, a húszévi nyugdíjat, stb. nem kell nekik kifizetni, amit dohányzás nélkül kellene. Nőne az átlagéletkor is, ami megint kiadással járna.


Ehhez képest az, hogy büntet a rendőr, ha véletlen meglát, hogy nem vagy bekapcsolva, nagyon olcsó.

Csak érdekességképpen: én heti 5 doboz cigit szívok el, ez kb. az országos átlag is, azaz hetente 4*450=1800 Ft adót fizetek ki utána, ami havonta 7200 Ft, ami évente 86400. Tíz éve dohányzom, tíz év alatt aktuális áron számolva 864 000 forintot fizettem az államnak csak a cigaretta miatt.


Mennyi is a büntetés a biztonsági övért?

2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 eugenica válasza:

Óriási összegekre rúg a baleseti ellátás és a rehabilitációs költség.

A biztonsági öv kötelező volta mögött ez húzódik.

Ha minden baleset halállal következne be,amely nem volt biztonsági övvel biztosítva a törvényhozót nem érdekelné ennek a jogszabálynak a megalkotása.

2011. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Több oka van:

-Fogy a magyar

-Az autóban ülő lehet, hogy még munkaképes, valakinek el kell tartania a nyugdíjasokat...

-Az állam jót akar az egészség és életbiztosító cégeknek

-Az állam nem akar rokkantsági nyugdíjat sem járadékot fizetni

-Muszáj olyan dolgokban is szabályozást hozzon ami nem épp a legégetőbb kérdés, hogy elterelje a figyelmet a fontos dolgokról

-Valamilyen címen muszáj büntessen, hogy legyen majd pénz a választási plakátokra

-DE AZ IS LEHET HOGY MEGAKARJA ÓVNI A TYÚKSZAROS ÉLETEDET!!!

2012. jan. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
ez jó :)
2012. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
vagy a te tyúkszaros életedet...
2012. jan. 25. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!