Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már bevezették a röghöz kötős...

Már bevezették a röghöz kötős oktatási törvényt? Épp most készülök MA-ra, azt eléggé érdekel a téma, de sehol nem találok róla infót.

Figyelt kérdés
Ti tudtok erről valamit?

2012. jan. 27. 21:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én Bsc-s vagyok és bár még van másfél évem, de tervezek Msc-re menni. Szerintem 4 év egyáltalán nem sok, ha akarod 16 évet kint tölthetsz, annyi idő alatt bőven megkeresed az árát. És valamilyen szinten érthető a nem túl kedves "adófizető" álláspontja is.


A gond a megvalósítás átgondolatlanságával van.


Az egyik probléma ott van, hogy a vállalkozó nem hülye, viszont kapzsi. És ha tudja, hogy meg van kötve a frissdiplomás keze, akkor a fizetésekből is nyugodtan vághat le. Nem szeretnék minimálbért, de másfél minimálbért sem sok év tanulás után.

Remélem ez a gondolkodásmód nem fog elterjedni, vagy lesz valami gátja.


A másik gond a PhD-s képzések, ami már elég hosszú időre idehaza köti a frissen doktoráltat. Ez egy ügyvéd vagy orvos esetén még akár működhet is, erre nem sok rálátásom van, de például a műszaki ágakon a kutatások nagyrészt nemzetköziek, de egy magyar kutató hazahozhatja az eredményeit ettől függetlenül.

Viszont ha nem vehet részt, akkor csak idehaza kutatgathat, amihez egy kis ország nehezen teremthet megfelelő környezetet egyedül (még sincs minden országban LHC).

2012. jan. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

"Mégis mit képzeltek, kis tacskók? Azért fizetem én az adót, hogy ti abból tanuljatok, aztán elhúzzatok külföldre az ottani GDP-t termelni? Lófaszt."


Kíváncsi lennék, hogy te vajon kinek a pénzéből diplomáztál, ami után most dolgozol és adót fizetsz? Csak nem az akkori adófizetők pénzéből? Még csak az sem kifogás, hogy költségtérítésesre jártál, mert az állam abba is fizet. Ha pedig szakmunkás végzettséggel panelproliként szidod az egyetemistákat, hogy a te adódat mire költik... elárulom neked, hogy ezen egyetemisták szülei úgy lehet 6x annyit adóznak mint te, és ha meglesz a diplomájuk jóval több értéket fognak teremteni mint te.

Sőt leszel egyszer nyugdíjas is, amikor fordul a kocka, eltartottá válsz...


Kérdező, elvileg így lesz, gyakorlatilag 20 év sok idő, én emiatt nem aggódnék. Sőt, ha 4 évet itthon kell dolgoznod, az sem a világvége.

2012. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem, én sem gondolom így. Csak ez az egész szabályozást nem értettem, azt hittem egyetem után rögvest kötelező itt maradni, de most már értem.
2012. jan. 28. 10:17
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgasd ezzel magad. Ha aláírod, és mégis kimész, akkor 20 év alatt nevetve összegyüjtöd 2 év tandíját, főleg nyugati fizetéssel.
2012. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
20 év alatt 4 évet több mint valószínű, hogy fogok itthon dolgozni, nem?
2012. jan. 28. 13:38
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

08:59 Előbb talán kérdezned kellett volna, mielőtt feltételezésekbe bocsátkozol és beszólsz nekem. BME-t végeztem közel 10 éve, és adózási szempontból a felső 2%-ban vagyok (ami sajnos távolról sem korrelál a nettó jövedelemi "rangsorral", ami a hazai adófizetési morálnak "köszönhető"). Valóban én is az adófizetők pénzén diplomáztam, csakhogy én most itthon fizetem a havi 500ezer adó+járulékot. Ezért ha valakinek, akkor nekem jogom van beszólni azt illetően, hogy mire pazarolják az adófizetők pénzét. Két évig én is dolgoztam külföldön elsősorban kapcsolatok kiépítése céljából.

Felőlem bárki külföldre költözhet, de akkor az itteni képzése kötségeit térítse meg. Egyéb esetben viszont nem támogatom a tandíjat.

2012. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Sziasztok! Én kiegészíteném a kérdést még ezzel: hogy mérik azt le, hogy én hány évet dolgoztam itthon, ha szabadúszóként dolgozom?
2012. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Na látod, ez jó kérdés, engem is érdekel.
2012. febr. 3. 12:26
 19/19 anonim ***** válasza:

marha egyszerű: itthon fizetsz szja-t és járulékokat.

Bár igaz, hogy a hazai szabadúszók azt nem szoktak.

2012. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!