Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat vért az a férfi, akinek...

Adhat vért az a férfi, akinek volt az elmúlt egy évben homoszexuális kapcsolata?

Figyelt kérdés
Iskolai véradást szerveznek és az osztályfőnök mindenkire számít, de nem akarom, hogy ott fordítsanak vissza.
2012. febr. 1. 14:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként szerintem akinek homoszexuális kapcsolata volt, az ugyan adhat vért, de nem "férfi"...
2012. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A jelenleg használt kérdőíven erre konkrétan nem kérdeznek rá.

Azt kérdezik, hogy volt-e kapcsolatod rizikócsoportba tartozó személlyel. Elvileg valahol le van írva, az mi. De a homoszexualitás önmagában nem az, csak a gyakori partnercsere, vagy ha a másik félről tudod, hogy a legyet is röptében.

2012. febr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%
1995-óta vagyok önkéntes véradó (72-szer adtam vért). 2-szer kaptam eddig kitüntettést a magyar vöröskeresztől. A kérdőiven rákérdeznek arra volt-e homoszexuális kapcsolata az elmúlt egy évben, ha igen nem adhat vért! Minden levet vért gondosan átvizsgálnak, hepatitisz aids STB...betegségeket keresve, ha valamijen betegség kimutatható a vérből azt nem használják fel (megsembisítik) a donort értesítik, hogy kerese fel a háziorvosát és a betegségtől függően akár végleg kizárhatják a véradásból. Aki eltitkolja a homoszexuális kapcsolatát az mások egézségét veszélyezteti. A véradás olyan mint egy 3-havonta végzet szűrés. Az egyik ismerősőmnél kezdődő cukorbajt állapítottak meg, (tünetmentes volt) meg tudták gyógyítani. Gondolj bele mi lenne ,ha valakinek a vérében valamilyen fertőző betegség van és azt például egy csecsemőbe jutatnák.
2012. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azon a kérdőíven, amivel az elmúlt években volt dolgom, nem.
2012. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12:58-vagyok. [link] [link] [link]
2012. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg:

[link]


Eszerint a férfiak közötti nemi kapcsolat az már veszélyes.

2012. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hol van az általad linkelt kérdőíven, hogy volt-e homoszexuális kapcsolata a véradónak?!
2012. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16,54-esnek szólt.
2012. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Adhat. De ha lehet ne nekem.
2012. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Cselesek, mert a kérdőíven csak utalnak egy másik tájékoztatóra. (Amit én linkeltem.)
2012. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!