Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e kártérítési pert...

Lehet-e kártérítési pert indítani a Magyar állam ellen? A kommunista államosítás végett?

Figyelt kérdés
1951-ben a nagyapámtól elvették az akkor frissen felújított péküzemet (akkoriban, ebben a városban a legkorszerűbb felszerelés volt benne minden gépesítve volt). Dobtáras fegyvert tettek a fejéhez és aláíratták vele hogy a - Magyar állam részére a péküzemet minden ellenszolgáltatás nélkül felajánlja. Ha kártérítési pert indítok, akkor mennyi ideig húzódhat, mennyi az esélye, hogy megnyerem? Nagyon megköszönném, ha Valaki tudna rá válaszolni!

2012. febr. 4. 20:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A papírok a mai napig megvannak, úgy tudom édesapámék ott voltak (3-man voltak testvérek jelenleg ő és a bátyja él.) így tanúim vannak és talán még ő is tud élő tanukat, akik ott voltak.
2012. febr. 4. 23:26
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Rokon nem igazán szerencsés tanú, mert elfogult és érdekelt, így nem vehető figyelembe.
2012. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem a papírt, aki aláírta a jegyzőkönyvet talán még él. De ha nem akar tanúskodni mit, tegyek? Vagy ne talán meghalt, akkor halott az ügy?
2012. febr. 5. 13:07
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha valamire (bármire) jutottál, akkor kérlek írd meg, mert ez engem is érdekelne.

2014. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!