Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz így velem?

Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

Van körülbelől 1 millió ft tartozásom az államnak,ez telefonszámlák,banki hitel nem visszafizetve,kb. 5 felé tartozom és nem tudom évekóta fizetni,mert nincs pénzem,se házam semmim.

Havi 22 800-ft segély ből élek,pedig boltvezető helyettes,eladó a szakmám,és munkanélküli vagyok ebben a világban sajnos. Afelszólítások jönnek,de már a végrehajtó mindig a per előtti utólsó fizetési felszólítást küldi.

Mi lesz velem,hogy hajtsák be?

1.,Adósok bőrtöne Mo-n nincs

2., semmi vagyonom nincs,se házam se kocsim,semmim,a ház amiben lakom anyukámé és ő tart el a 22.800 ft-on túl.

3.,úgysem tudom kifizetni soha .


Szval soha nem fogom tudni kifizetni,mert ,ha lesz is több pénzem,nem nekik adom oda,hanem nekem kellő dolgokra költöm.

És nem fogják tudni sehogysem behajtani rajtam,mert semmim nincs,a családtag vagyonához nem nyúlhat a végrehajtó,ha jön,mert az nem az enyém,anyué minden,nekem semmim nincs.

Na jó hazudok,van egy mobiltelefonom,egy digitális fényképezőgépem és egy két pici dolog,de ezt úgysem adom oda a végrehajtónak.

Vajon mi lesz ezután,lezárják az ügyet?



2012. júl. 22. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Van körülbelől 1 millió ft tartozásom az államnak,ez telefonszámlák,banki hitel nem visszafizetve,kb. 5 felé"


Ebből melyik az állam?

A telefon nem az állam, a bank sem az állam.

Ezek piaci szereplők, cégek.

Az államnak tartozol egyáltalán?

2012. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lesz velem,hogy hajtsák be? "


Sem ingatlanod, sem gépjárműved, sem vagyoni értékű jogod nincs?

Bejelentett lakcímed?

2012. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

No akkor mondom:

1. OTP bank A hitel

2. T-mobile

3. Telenor

4. Vodafone

5. megbüntettek vagy 20 -szor a vonaton,mindig 8 ezerre és semelyiket nem fizettem.

nekik tartozok.

2012. júl. 22. 20:31
 4/17 A kérdező kommentje:
Bejelentett lakcímem ahol lakok anyunál,de akkor is ott minden anyué
2012. júl. 22. 20:32
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jó hírem. Év végén indul a negyedik mobilszolgáltató. Majd ott is csinálhatsz pár százezres számlát.
2012. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez egyik sem az állam!:)

Hány éves vagy?

Milyen jövedelmeid voltak korábban, amikből ezeket tudtad finanszírozni?



1. OTP bank A hitel

2. T-mobile

3. Telenor

4. Vodafone

5. megbüntettek vagy 20 -szor a vonaton,mindig 8 ezerre és semelyiket nem fizettem.


Nafigyelj. Ki van már ez adva behajtó cégnek? Mert akkor behajtó cég behajtani próbált, tehát beszéltek Veled. Tőlük nem kérdezted meg, hogy miből akarják behajtani ha semmid sincs?

2012. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

"ha lesz is több pénzem,nem nekik adom oda,hanem nekem kellő dolgokra költöm. "


Ez nem Rajtad fog múlni, mert ha a bíróság megítéli a végrehajtást, akkor egyszerűen letiltják az adósságot a fizetésedből.

2012. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha lesz bármilyen jövedelmed, ami nem segély, akkor bírói letiltás útján maximum a havi jövedelmed felét elvonhatják. Ez elsősorban a munkabérre és a nyugdíjra vonatkozik, tehát ha bármilyen legális jövedelmed keletkezik, annak havonta a felére rátehetik a kezüket. Magyarul fizetsz, amíg élsz!
2012. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van. ha lesz bármilyen jövedelmed automatikusan levonják. Mint a gyerektartásnál.

Az ilyen felhalmozódásokért kár volt. Ja és ez az egész kamatozik is, + a végrehajtokat és ügyvédeket, ügyintézési díjat is neked kell kifizetni.


Nagyságrendileg így egy 30 000 tartozásból is tudnak 100 000 csinálni.


Ezeknek előbb kellett volna utánanézni. Kérdező, vagy azt hítted, hogy ezeket ingyen használhattad?

2012. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként hány éves vagy?
2012. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!