Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Belekeveredtem egy bajba...

Belekeveredtem egy bajba (garázdaság) mit, hogy tegyek? Ügyvédi téma. Lent.

Figyelt kérdés

Fociztunk,és hát egy ház ablakát betörtem a focival VÉLETLEN,de ez nem érdekli a tulajt,meg a rendőrséget,és eljárás indult garázdaság-rongálás miatt.


Biztos nem lesz börtön,ezért...

Nade valami bünti lesz.


Ahatóság kirendelt egy ügyvédet mertr ügyvéd kirendelése kötelező.


De én azt fogom csinálni,hogy a kirendelt ügyvédet felkeresem és megmondom neki,hogy nem szeretném ,hogy ön legyen a védő ügyvédem.


Ugyanis:

Majd én felkeresek egy ügyvédet és majd azt az ügyvédet akit felkeresem azt fogadom fel az ügyemben,és az lesz az ügyvédem,majd én személyesen kifizetem neki a munkáját amit értem tesz és ő tényleg az én oldalamon lesz és fédeni fog,nem úgy mint a felfogadott ügyvédek akit nem én,hanem a hatóság rendelne ki mellém.


Tanácsok még?



2012. szept. 16. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mondtad a tulajnak, hogy megtéríted a kárt?
2012. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kérj elnézést, és az ügyvéd díjából inkább csináltasd meg az ablakot,gondolom akkor a tulaj is visszavonja a feljelentést, hisz akkor neki sem érdeke,bíróságra szaladgálni.
2012. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Sántít ez az egész történet, öcsém.

Garázdaság esetén kizáró tényező a vétlen magatartás, ott szándékosság van.

2012. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kárt meg fogom fizetni FIZETÉSKOR ezt tudom,mert belátom én okoztam én is fogom kifizetni.

Ha valaki a teló ellopná nekem is kikéne,hogy fizesse.

Ez ilyen egyszerű.

2012. szept. 16. 13:47
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel mindenki tisztában van, hogy a garázdaság egyik feltétele a szándékosság. Az más kérdés, hogy te nem vagy annyira képben... De eléggé sántít ez a történet.
2012. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
De ha megegyeztetek a tulajjal, hogy kifizeted,akkor miért kell bíróság meg ügyvéd?
2012. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kifizetem ahogy az előbb is írtam,de a rendőr azt mondta,hogy a feljelentést nem lehet visszavonni a károsultnak,mert mindegy,hogy kifizetem,attól még elkövettem a bűnt,és felelni kell.
2012. szept. 16. 14:25
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
tehát te mondtad azonnal a károkozás után a tulajnak, hogy kifizeted és erre ő cserébe rendőrt hívott?
2012. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
feljelentés után mondtam 2 nappal
2012. szept. 16. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Megmondod neki, hogy megtéríted a kárt ha ez nem elég akkor én biztos bele rúgnék abba az idiótába aztán ott hagynám majd lesz ami lesz alapon, én ebből nem csinálnék ügyet de ha már van akkor nem fogok könyörögni lecsukni meg nem fognak érte...
2012. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!