Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamit tenni jogi úton...

Lehet valamit tenni jogi úton a napiszar.com oldal ellen?

Figyelt kérdés
Tudtommal ha készítek egy képet -függetlenül attól, hogy azt az interneten közzéteszem- engedélyt kell kérni tőlem a szerzői jogok értelmében a kép bármilyen felhasználására. A napiszarosok ezt nem teszik meg. Tehát a kérdés az lenne, hogy fel lehet-e őket jelenteni, be lehet-e őket perelni? Állítólag az oldal tartalma külföldi (Amerikai) szerverre van feltöltve - nem tudom ez mennyit nyom a latban. Napiszar rajongók válaszaira nem vagyok kíváncsi, ők ugyanolyan elmebetegek és beképzelt kretének mint az oldal szerkesztői.
2009. szept. 25. 00:04
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
mellesleg én nem vagyok fent az oldalon - nem vagyok emo,raj meg a jóég tudja mi izgatja fel a szerkesztőket. Batár nagy nyomorékok lehetnek
2009. szept. 25. 00:09
 2/49 anonim ***** válasza:
82%

először is válasz a kérdésedre: nem nem tudsz mit tenni, mivel amerikai szerveren vannak. És jól teszik.


Így legalább kicsit nevelik az embereket, hogy ne tegyenek ki egy halom gusztustalan és degenerált képet magukról.


És különben is, ha kiteszel egy képet magadról iwiw-re meg myvip-re amin majd ott röhög a fél közösség, akkor már mit zavar téged, ha kikerülsz máshova is? Hisz azért publikálod a fotódat, hogy mindenki lássa. Így nézve ők még segítenek neked;)

2009. szept. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
89%

Ott van rengeteg csaj, akit simán megdugnék. Akik csávók és felkerülnek oda, azok a RAJ-kodásukkal, ÍMO-skodásukkal kivívták maguknak a jogot. Sajnálom, ha fekerültél, máskor gondolkozz, hogy mit teszel közre magadról.


Egyébként iwiw myvip adatvédelmi szabályzatát olvasd el, amit ugye már regisztrációkor meg kellett tenned:P Ott minden jogodról lemondtál kb. Ha felraktál egy képet, akkor az onnantól már nem a te tulajdonod, hanem az iwiw-é.

2009. szept. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Nem kerültem fel az oldalra...látszik, hogy te is rendszeres látogatója vagy mert az értelmi szinted elég csekélyke. Olvasd csak el az első kommentemet!

Ha az iwiw tulajdona a kép, akkor viszont az iwiwtől kéne engedélyt kérniük.

2009. szept. 25. 00:16
 5/49 anonim ***** válasza:
82%

Én is nézem a napiszart, nem tudsz mit tenni ez ellen.

Viszont nem értem a napiszarban,hogy pl miért tesznek fel dagadt nőket ráadásul akiket legútóbb fent láttam normális ruhában voltak,normális kinézettel,meg miért kell sínbohócokat felrakni, meg pozólj temetőben tiszta unalmas kinem szar*ja le,hogy a rokkerek temetőben fotozzák magukat......Egyre sza_rabb az oldal na mindegy........

2009. szept. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Kérdésben a kérdés: azok, akik előszeretettel fikázzák az embereket az oldalon mit hisznek magukról? Ez nagyon érdekelne engem, hogy ők miért tartják többre magukat kb. mindenkinél? Ha valakinek más az ízlése, akkor már egyből szar ember és közröhely tárgyává kell tenni? Igazából ez idegesített fel. Nem tudom mit hisztek magatokról, de megnézném a szerkesztőket és a kommentelőket is, hogy ők milyenek. Nem vagytok etalon...undorítóan viselkedtek.
2009. szept. 25. 00:20
 7/49 anonim ***** válasza:
89%
Na, ha valami igazán gusztustalan..
2009. szept. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
88%
iwiwre és myvipre feltöltött képek esetén lemondasz a jogokról, valóban. Az nem az iwiwé, nem a myvipé, még mindig a tied, de semmi joggal nem élhetsz vele szemben - hiszen feltöltötted egy közösségi oldalra. Perelni lehet, persze, de rohadt fölösleges, csomó időd és pénzed menne csak el rá. Bár az ilyen hulifajzatok simán meg tudják fizetni anyuci-apuci pénzéből.
2009. szept. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
89%

Mi ellen véd az amerikai szerver? Egy dolog ellen: nem tudják TÖRÖLTETNI az oldalt. A jogsértést az oldal üzemeltetője követi el, függetlenül attól, hogy mely országban fut a szerver. A jogsértés ténye megtörténik a kép publikálásával. Ez tény. Ezért a jogsértést elkövetőt szankcionálni lehet. Azonban AZT NEM TUDJÁK elérni, hogy a kép LEKERÜLJÖN, mert a magyar jog keretin belül igen bonyolult kötelezni az amerikai tárhelyszolgáltatót (a nehéz szót értsd: lehetetlen).

Azonban a tárhelyet bérlő, a képet közzétevő személy a közzététel TÉNYÉÉRT el lehet ítélni. Erre vonatkozó pert lehet indítani, szinte biztos, hogy elmarasztaló ítélettel zárul - de az ítélet súlya nagyon piti lesz, tehát csak "magadra haragítod" az alperes felet.


A másik dolog, fentebb írták: valóban, el kellene olvasni az iwiw adatvédelmi szabályzatát. Meg a myvipét is. Mert lehet, hogy lemondott a képet feltöltő személy MINDEN JOGÁRÓL (ez azért így nem igaz), azonban ezt a lemondást a myvip és az iwiw felé tette meg, nem harmadik fél felé. És bizony az adatvédelmi szabályzat egyértelműen definiálja, hogy jogsértést követ el (a myvippel vagy iwiw-vel szemben) az a személy, aki felhasználja mások fotóit. Tehát ezért is perelhető a napiszar.com üzemeltetője. De itt a perjogosult az a myvip vagy iwiw.


Tehát abszolút nem legális az amit a napiszar.com tesz. Azonban minden olyan kiskaput megtalált, amellyel könnyedén kijátszhatja a hazai jogot. Tehát üzemelhet tovább.


A fenti állásfoglalás jogi. Nem érzelmi, erkölcsi és nem is személyes indíttatású.

2009. szept. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim válasza:
78%
Nagyon jó ez a napiszar. Én még nem is láttam, de ezek után rendszeres látogatója leszek. Így kell reklámozni, köszi.
2009. szept. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!