Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beküldtek a napiszar-ra. Az...

Beküldtek a napiszar-ra. Az oldal szerkesztői kiadhatják a beküldő adatait, ha bíróságra terelem az ügyet? Kíváncsi lennék, ki volt!

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Én voltam! Bocs,de muszáj volt...terhes vagyok,nem tehettem mást!!!!!!
2010. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nemtudod biroságra terelni. Te felraktad iwiwre/myvipre bárhova az interneten a fényképedet,ezzel "aláitrátl" egy szerződést,hogy nyilvánosság elé kerülnek a képeid! Ki fognak röhögni téged ha megprobálod beperelni.
2010. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Ezt megszívtad. Tereljd nyugodt bírósági ügyre úgyse érdekli őket. Főleg, hogy szerintem nem is magyar szerveren van az oldal. Ha ilyen b*zi rajos kép van rólad, illetve ha "alfahím" vagy akkor meg is érdemled. Legközelebb jegeled magad és nem csinálsz ilyeneket :D
2010. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Dymo ***** válasza:
nemtom,de azokat akik oda felkerülnek a 95%át sajnálni se tudom,nem kell pózolni állandóan
2010. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

énse sajnálom azokat akik oda felkerülnek.

kamasz létemre sokszor elbotránkozom,hogy milyen p*csák kerülnek fel.

meg is érdemlik.

nemkell pózolni pénzel,nem kell k*rvás képeket csinálni,nemkell rajoskodni,és nem tesznek fel.

ennyi az egész

2010. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De ezek a képek nem voltak fent sehol. A csajom csinálta rólam régen. Szerintem ő volt! Így se perelhetek?
2010. febr. 15. 15:48
 7/16 anonim ***** válasza:
De igy igen,csak az eljárás kb többe fog kerülni mint a kártéritésed:D
2010. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
15:37-es vagyok,ha már igy belemerültünk elmondanád melyik kép is a tied?:D
2010. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
15:37-es! Még reklmáozzam itt is? :))) Szóval akkor így perelhetek. De hogy bizonyítom, hogy tényleg ő volt, mert ez csak tipp. Kiadják az adatait, hogy ő küldte be?
2010. febr. 15. 16:41
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképp ügyvédet kérdezz meg, mert nagyon sok részlet van. A napiszarral kapcsolatban sok a felületes, közkeletű tévedés és féligazság.


Jogilag egyáltalán nem védhető a napiszar (még az myvip és iwiw képek újraközlése sem legális, nemhogy az exbarátnő rovat), tehát a kérdés itt a gyakorlati érvényesíthetőség.


Ha gyors és olcsó eredményt akarsz, esetleg ügyvédi felszólítással is célt érsz. Legalábbis a csibefaszon ez valószínűleg bejön. Sajnos, a napiszar kevésbé sebezhető, mint a csibefasz, itt kevésbé garantált az eredmény. Esetleg megpróbálhatod, hogy nyomaték kedvéért a Sharktech-nek is átküldöd az ügyvédi felszólítást, ugyanis az ,,Acceptable Use of Policy'' szerint a zaklatás és a szerzői jog megsértése okot adhat a szerződésbontásra.


[link]


Önállóan (szakértő segítsége nélkül) ne írj a napiszarnak, mert a legkisebb gyenge pont esetén is kiteszik a leveledet. A szerkesztők egy pszichopata szimatával tapogatják ki az esetleges gyenge pontokat. Az ügyvéd által írt, hiteles leveleket szerintem nem teszik ki. (A csibefasz tényleg nem teszi ki, én már küldtem be jogi szöveget, nem került ki, egy ízben a képet is levették.)


Ha ezek nem jönnek be, akkor több rövid távú ötletem nincs. Hosszú távon? A napiszarral talán egy közérdekű keresettel indított szerzői jogi per fog végezni (a myvip és iwiw szabályzatot sokan félreértik, valójában NEM mentesíti a napiszart), de ez még messzebb van.


A részletek elolvashatóak egy korábbi kérdésnél:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__66478..


Az eredeti kérdésre nem tudok válaszolni. Előfordulhat, hogy a beküldő adatait semmiképp sem kérheted ki. Ezt nem tudom. A képed levételéhez viszont valóban jogod van (ha exbarátnő, akkor nyilvánvalóan, ha meg iwiw kép lenne, akkor meg szerzői jogokra kellene hivatkozni, és az iwiw szabályzatára, amivel kapcsolatban szintén sok a közkeletű tévedés.)

2010. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!