Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet börtönbe záratni...

Hogyan lehet börtönbe záratni (vagy más módon eljárni) a napiszar.com szerkesztőit?

Figyelt kérdés
Nem, engem nem raktak ki, nem is vagyok a szerkesztője, de azt akarom, hogy megkapják a többévi büntetésüket, mivel az jár.
2009. okt. 7. 19:46
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Törölték, csak visszaállítják. Látszik, hogy még ebbe is sz*r.
2009. okt. 8. 17:35
 32/40 anonim ***** válasza:
75%
Én ma is jártam fent, úgyhogy nincs törölve az oldal.
2009. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért én megnézném hogy hogyan néznek ki a szerkesztők, ha már mindenkit kitudnak röhögni, meg olyan nagyon f*sza megjegyzéseket írnak. Azért k*rva jó vicc lehet másokat kicikizni. Vannak szerintem ott olyan képek amik nem feltétlen oda valók. Nem tehet arról valaki ha pl.: ronda vagy ilyesmi.
2009. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem tesz fel a családod elmebeteg képet, akkor nem kerül ki. Amúgy ha beperelnéd az oldalt, ami lehetetlen, lenne aki ellátná a védelmüket hidd el. Mit zavar téged? Az ilyen oldalak bizonyítják, hogy elkorcsosulnak az emberek. Ennyi.
2009. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy valaki még fent van egy közéssigi oldalon, még nem kell olyan képeket feltenni amikre a napiszar vadászik!

De, hogy a kérdező is értse, mert így elolvasva az írásokat kezdem látni a szintet.

Tudom, hogy felrajtak téged is, de minek sír a szád, ha már egyszer olyan képet raksz fel bárhova amin mindnki csak .... tud és amitől mindenki csak ... tud.

Az a baj, hogy az emebri faj elkorcsosult és mára regngeteg a szellemi és genetikai selejt.

2009. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
75%
A napiszar szerkesztői embereken soha nem röhögtek, csak állatokon, ugyan is aki az oldalra felkerül az nem ember hanem állat, és ezért kerül oda, ennyi az egész, nem kell túlmagyarázni.
2009. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

Két opció van:

-vagy feltettek rólad valamit, és több eszed van mint a kurv@anyázó cigányoknak és emósoknak, és ezzel jössz hogy "téged zavar hogy van ilyen"

-vagy TÉNYLEG zavar, ebben az esetben egy világmegváltó, liberális f@szfej vagy, akit ott kéne agyoncsapni 20as betonvassal ahol vagy


Menj inkább és demokratizáld kubát!

2009. dec. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A Magyarországon (és az USA-ban is) érvényes (egyébként nemzetközi egyezményben is rögzített) szerzői jogi szabályozás árnyaltabb annál, mint ahogy az eddig kapott válaszokból tűnnék.


[link]


[link]


A közösségi portálok szabályzata pedig sok megkötést tartalmaz, de a képekkel visszaélő HARMADIK SZEMÉLYT nem mentesíti jogilag.


Szóval: szerzői jogi per ellen nem tudna védekezni a napiszar. Sajnos, a rendőrség keveset segít, ennek talán az az oka, hogy a napiszar ellen felhozható vádak többsége ,,magánvádas'' (szerzői jog megsértése, képmással való visszaélés, becsületsértés).


Sértettek valamiféle kollektív jogi képviselete, és ez alapján szerzői jogi per. Szóval ez működhet. A szólásszabadságnak ehhez nincs köze, a szerzői jog egyszerűen a magántulajdon védelme, az USA-ban ugyanúgy védik, mint nálunk.


A kurucinfo ellen nem volt vád a szerzői jog megsértése. Azzal szemben szerintem nem tudott volna védekezni, a SharkTech szerződést bontott vele, és a napiszarral talán tényleg az is fog történni.


Közösségi portálok sazbályzata: jogi értelemben nem ad mentesítést a napiszarnak, de ennek kifejtése bonyolult. A részletek megvannak itt:


[link]


Egyébként egyetértek a szemléleteddel, a napiszar-csibefasz oldalaknak megvannak a veszélyei. Nagy az öngyilkosság veszélye, az USA-ban több öngyilkosság eset kapcsán új jogi szabályozás is felmerült.


[link]

2009. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Bocsánat, egy gépelési hibát és egy hiányosságot javítok:


A kurucinfo ellen nem volt vád a szerzői jog megsértése. Azzal szemben szerintem nem tudott volna védekezni, ÉS TÁRHELYSZOLGÁLTATÓJA IS (SharkTech) szerződést bontott VOLNA vele, és a napiszarral talán tényleg az is fog történni.

2009. dec. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Bocsánat: az ,,Egyébként'' szó is értelemzavaró volt. Fenntartás nélkül egyetértek a Kérdezővel. A lényeg az, hogy a panaszok többsége magánvádas, ezért kollektív módon megszervezett per lenne a célravezető (elsősorban a szerzői jog megsértésébe lehet belekötni, de néhány más dologba is, sajnos ezek is magánvádasak.)


A csibefasz egyébként beborult, újabban valami fiatalkorú gyereksereg kezébe került a teljes szerkesztőségi munka. Még csak annyi kontroll sincs már ott, mint a napiszarnál. Mobiltelefonról megszerzett, erőszakkal vagy csalással, személyes árulással lopott képek kerülnek föl, az eredeti cél teljesen feledésbe merült, iwiw és myvip kép szinte már alig van (nem mintha az jogszerű lenne).


A megvezetett gyerekszerkesztőkre nem haragszom, de jó lenne eljárni az őket megvezető felnőttek ellen. A tárhelyszolgáltató nem válaszol a levelekre (ha ugyan egyáltalán valós személy van bejegyeztetve).

2009. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!