Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beküldtek a napiszar-ra. Az...

Beküldtek a napiszar-ra. Az oldal szerkesztői kiadhatják a beküldő adatait, ha bíróságra terelem az ügyet? Kíváncsi lennék, ki volt!

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 15:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Semmi esélyed, olyan csajjal járj akiben megbízol és nem ilyen szar ringyó ennyi.
2010. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy nem lehet tenni semmit! De attól még feljelenthetem? Csinálnak majd vele valamit? Mit csinálnak ilyenkor a rendőrök, ha bemegyek szólni?
2010. febr. 15. 19:54
 13/16 anonim ***** válasza:

A rendőrség álláspontját nem tudom.


A Nemzeti Hírközkési Hatóság (NHH) tájékoztatása szerint perelhető a napiszar, és javaslatuk szerint azzal is meg lehet próbálkozni, hogy az Artisjus Szerzői Jogvédő Irodán keresztül közérdekű keresetet nyújt be bárki a szerzői jogok tömeges megsértése miatt. Ez utóbbit az indokolja, hogy nagyon sok sértett jogtulajdonos van, és nem is állapítható meg minden egyes sértettnek a kiléte pontosan.


Szintén az NHH szerint a kitett e-mail-ek miatt adatvédelmi biztoshoz lehet fordulni.


Ezek hosszabb távú megoldások. Rövid távon legfeljebb az ügyvédi felszólítás jöhet szóba. Nem hiszem, hogy olyan rettenetesen sokba kerülne. Egy sima ügyvédi felszólítás még nem per (önmagában). A csibefaszon ez járható és jól működő út (tudtommal), a napiszart nem ismerem e szempontból.


A napiszar tárhelyszolgáltatója az


abuse(kukac)sharktech(pont)net


címen fogad visszaélés-panaszokat. Ezt is érdemes szakemberrel megírni.


[link]


,,How do I report an abusive activity found on your network?

The only appropriate method to report abusive activities is by e-mailing our Abuse department (abuse[KUKAC]sharktech[PONT]net) with a short description of the incident, including timestamped logs (i.e traffic log). We take every abuse report very seriously and always perform the necessary investigation and actions.''

2010. febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
9%

Gondolod, hogy megtartják a leveleket, mikor naponta 100 meg 100 beküldött anyaguk van??

Gondolkozz. Hogy jelented fel őket? nem is magyar szerveren vannak, hanem amerikain, a magyar rendőrség semmit se tud tenni.

És ha fel is tudod jelenteni őket, akkor?? beleölsz mondjuk fél millát, azt kapsz 200E-et. Na bumm, meg fogja érni? Még ha nem is ilyen nagy összeg, de akkor is amit ESETLEG vissza kapnál, a töredéke annak, amit beleöltél. Ráadásul van olyan gyilkossági ügy, amelyik évekig eltart...gondolod, hogy pont a te sz*ros "jajj...felraktak a napisz*rra, azonnal szedjük le onnan a képem, ez a személyiségi jogaim sérti" ügyedet 2 nap alatt megoldják?

A másik...te csak annyit tudsz, hogy a személyiségi jogaim sérti, de tudod egyáltalán, hogy mit jelent? Hogy mit foglal össze? Utána néztél ezeknek egyáltalán? Mer szerintem nem. Mindegyik h*lye gyerek, akik feltett myvipre, iwiw-re ezekre olyan képeket magáról, és felkerül napisz*arra, meg netsza*rra meg ezekre, csak ezzel tud jönni: " Fel lesztek jelentve, ez a személyiségi jogaim sérti" ehh...szánalmas. Legközelebb gondolkodj, hogy kinek milyen képeket küldesz, és hogy hova teszed ki azokat.

2010. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Olvastam pár írást, olvastam napiszaron is, olvastam sok helyen, hogyha myvipre/iwiwre töltöd fel a képedet, és ezt leszedik akkor felrakhatják.. NEEM! Olvassátok már el a felhasználási feltételeket hisz elfogadtátok. Simán lehetne törölni mindenkit mindenhonnan, mert a felhasználási feltételeket nem ismerik. Az van benne, hogy ők a feltöltött képekért, videókért, bármilyen anyagért, felelőséget nem válallnak. Nem az hogy szabadon terjeszthető felhasználható. Ha te leszedsz egy képet és saját célra használod fel, ez úgyanúgy visszaélés, és a személyi jogaid megsértése. Ne is beszéljünk azokról a dolgokról amik nincsennek kirakva netre, de mégis felkerülnek. Amúgy nyugodtan bemehetsz a Rendőrségre és feljelentést tehetsz, ahogyan bárki. Az emberek azért nem mennek be mert Félnek, Kínosnak érzik a dolgot. És amúgy nagyon gyorsan meg lehet tudni, hogy kik azok a szemelyek akik szerkesztik az oldalt. Mert ők nem tudják, de amikor belépnek mindig, az IPjük, és a hálózati kártyájuk címe megjegyződik, és ez lenyomozható. Ahogyan én bárki IPjét megtudom lesni, miközben velem MSNezik. CMDvel, és kitudom keresni melyik városban tartozkodik, úgy a rendörség is megtudja. :) Hajrá sok sikert. (Amúgy nem kerültem ki :) )
2010. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha elég sok feljelentés érkezik, egyszerűen blokkolni fogják a szolgáltatók az oldalt, ahogy mondjuk Kínában sem éred el a RedTube-ot... Az IP lenyomozás reménytelen, ha mondjuk NinjaSurfinget használnak akár berögzít nekik kuwaiti IP-t is, innentől bukó... Szerintem ha gyors eredményt akarsz, akkor írj nekik egy kultúrált hangvételű levelet, ez segíthet...
2010. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!