Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek milyen következményei...

Ennek milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Anyám kiadta a lakását (romáknak), körülbelül 8 hónapja, akik csak 2x fizettek és nem hajlandóak többször. Nem hajlandóak elköltözni sem, fenyegetőztek is, és amikor odament ki is lökdösték (majdnem ütve), mondván, hogy az már az övék, oda be nem mehet. Szerintünk még az áramot is "lopják" (nem biztos), mert anyám kikapcsoltatta az ELMŰ által, panaszkodtak is érte, hogy nekik kell áram, piszkálták érte, de amikor arra járt, látta az ablakon keresztül, hogy ég a villany. Most az a helyzet, hogy én ezt eddig is tudtam, de aznap, mikor szóba jött, én ittas voltam, felhívtam őket és fenyegetőztem, a kiskorút is fenyegettem nekik és őket is (nagykorú vagyok). Nem tudom, van e felvételük erről. Ha van is, vissza tudnak élni vele?

2015. nov. 21. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudnak "visszaélni" vele, max. felhasználják egy feljelentéshez. De szerintem nem fogják. Emiatt ne aggódj.

Inkább villámgyorsan indítsátok meg a birtokvédelmi eljárást a helyi jegyzőnél, hogy mielőbb kipenderítsék anyukád lakásából a rosszhiszemű bitorlókat. Ehhez egy beadványt kell írni, és mellékelni a szerződést, ill. a felmondás másolatát. (Ha utóbbi nincs, akkor gyorsan írjon egyet anyukád, rendkívüli felmondás bérleti díj nemfizetése miatt, találsz mintát a neten.)

2015. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!