Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen a fekete lista?...

Törvénytelen a fekete lista? Arra gondolok mikor egy munkáltatónak van listája egyes munkavállalókról, akiket valamiért nem alkalmazna s ha ilyen munkavállaló

Figyelt kérdés

jelentkezik nála állásra akkor az életrajzi és egyéb adatokat figyelmen kívül hagyma emiatt nem veszi fel.



Hallottam valami ilyesmit hogy ez bűncselekmény, vagy szabálysértés. Igaz ez?


2017. jan. 20. 11:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

És...? A cég számitógépén a van egy lista...ha nincs odanírva hogy:Feket lista akiket nem alkalmazok. Akkor csak egy lista. De ha oda is van írva akkor is mi van?

Ki kényszeríthet arra hogy felvegyek olyan embereket akiket nem akarok vagy akiknek nincs hely.

Mivel tudná bizonyitani a munkaválaló,hogy én őt jogtalanul nem veszemfel...a listával?

Ha csak neve van rajta az max közvetett bizonyiték. Hány pl: Szabó István lehet az országban? Csak a nevemből találtam 5öt.

Találkoztam olyan válakozással ahol 3ugyan olyan nevü alkalmazott volt.

A másik mi alapján jelentedfel? Mert nem alkalmaztak? Ezt kinem szharja le. Senki nemfog csak ezért kivonulni és vegzálni a céget,mert te önérzeted sérti,hogy munka nélkül maradtál.


Legyél jó/megbízható/káros szenvedélyektöl mentes szakember és téged fognak alkalmazni. Meg amúgy is...szakember hiány van.

2017. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Miért lenne törvénytelen? Gondolj bele, te egy munkáltató vagy akinek éppen kell egy sofőr. Te felvennél egy olyat akit egy másik cégtől azért rugtak ki mert lopja a benzint meg minden mozgathatot? Na ugye hogy nem!
2017. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Itt van némi szövegértelmezési gond. Nem a kirúgás vagy fel nem vevés törvénytelensége a kérdés hanem a fekete lista tartása.
2017. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De egy lista tartás önmagában nem lehet törvénytelen.

Max a készítése,de igazából az sem feltétlenül.

Dolgotam bankban,ott volt 25féle lista:tiltó lista,belépő lista.stb.

Na most a válalkozók szerintem jogosan tartanak (ha) tartanak egy listát amin olyan emberek vannak akik ilyen-olyan okból kifolyólag nem vesznek fel. Ezt nem is lehet igazából feket listának nevezni.

2017. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Bármi lehet törvénytelen. Inkább az a kérdés van e olyan végrehajtó hatalom ami be is tartatja. Lista is lehet törvénytelen. Pl. a pedofil képes listája az. Szóval a kérdés nem az, hogy kinek mi az érdeke, hanem hogy van e olyan törvény, amit a hatalom ha akar betartathat.
2017. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
*képek
2017. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is valami szabályos.. Gondoljatok bele, milyen visszaélésekre is alkalmas lehet ez. Pl. XY valaki befolyásos ellensége bosszúból ráteteti erre a listára, mert mondjuk pályázik az állására vagy kitudja. Az ilyen listákat nagyon könnyű manipulálni és visszaélni vele. Már így is annyian özönlenek ki külföldre dolgozni és az ilyen listák, csak méginkább ellehetetlenítik sokak helyzetét és az is lehet, hogy sokszor alaptalanul.
2017. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért xy befolyásos ismerőse kb:3listára tudja rátetetni. Kivéve ha Mészáros polgi mester mert akkor 31listára is rá kerülhet.

De ahoz hogy valakit kiturjanak valahonnan nem kell lista.

Egyszerűen nem veszem fel.

Indok nélkül. És kész. Vagy kirugom azt rugok ki akit akarok.


Maga lista a kérdés. Egy lista önmagában nem büntethető. A lista készìtöje büntethető,ha a lista valamijen szempont alapján megkülönböztet egyéneket/csoportokat/csoportok tagjait másoktól,de csak akkor,ha ez vallási és/vagy etnikai alapon tőrténik.

Egy lista amin csak nevek vannak (megha nevesített is)" fekete lista" nem ad semmiféle törvénysértésre gyanút.

És ha megkérdezi bárki,hogy mégis miért? arra számtalan jogos magyarázat létezhet.amit senki soha nemfog megkérdöjelezni.

(Mert végtelenül idő igényes és drága a kideritése.)


Tehát ha fekete listára kerültél annak számtalan oka lehet:lopsz, csalsz,hazudsz,kokler vagy:ez senkit nem fog érdekelni és nem is fognak vele foglakozni.

De ha:roma,zsidó,hupikék törpike vagy akkor fordulhatsz az egyelőbánásmód hatósághoz,a bruxelesi ember

jogi hirósághoz,meg valami ombocmanhoz,hogy dadázzameg a lista készítöjét...aki ezek után mégjobban nem fog alkalmazni,és szól a haveroknak hogy tölled bizony érdemes félni.akik szintén nemfognak alkalmazni...

2017. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!