Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez a kalòriaègetès reális?

Ez a kalòriaègetès reális?

Figyelt kérdés
Vettem egy eliptikus trènert (Duvlan-Zaria). Mutatja a dolgokat a kijelzőn, ma a kisfiam mellett 25-30 percet voltam rajta ès 90 kcalt ìrt ki, hogy annyit ègettem el. Nagyon keveslem, èn izzadtam mindenhol, komolyan durván megizzaszt, taposok ezerrel, igaz mèg csak 3-as fokozaton. Napròl napra növelem az edzès idejèt, de már 2 ève nem edzettem, ìgy most fokozatosan szeretnèm ezt ès Alexandra tornáját csinálni. Tavasszal futni fogok járni. 30 èves vagyok, 155 cm ès 54 kg 1 èvvel a szülès után ugyanannyi kg vagyok, mint előtte, de szeretnèk 50-re lemenni ès formásodni is, nem vagyok elègedett magammal. Imádom az egèszsèges ètrendet, nem okoz gondot, lemondtam a szokásos nasikròl, amik állandòan elcsábìtottak estènkènt. Napi 1200 kcalt eszem kb, van appom is a számoláshoz. Ez ìgy jò lesz? Mennyi idő lesz, mìg lesz eredmènye?
2022. febr. 1. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevésnek tűnik, de ismerni kellene, hogy milyen pulzuson voltál.

Szobában nagyon könnyen meg lehet izzadni.

2022. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
130-at ìrt...
2022. febr. 1. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon saccolva az valahol 50-55% között lehet, ami az edzésmunka legalja.
2022. febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Alap hiba azt nézni hogy ezek a gépek mennyit írnak ki. Fogalma sincs a testulyodrol, magasságodrol, pukzusodrol es szsndioxid kilegezesedrol (ez utobbi az egyetlen dolog ami pontosan meg tudja mondani)

Én 68 kg, 152 cm vagyok és nekem kkmérték, kb a biciklizés 30 percenként 210, a séta 140 kcal korul, a jogging 240 korul eget. Hiába vagyok nagyobb, azert szerintem a 90nel te is tobbet egettel ha minimum kozepes tsmpot mentel. Tippem szerint 140-180 kozott (sokmindentol fugg)

2022. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem èrtem ezt..pedig taposom ahogy bìrom, el is fáradok, lihegek, izzadok. Ma megpròbálom jobban figyelni a pulzusom...
2022. febr. 2. 08:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl nagy az ellenállás, akkor az izomzatod lesz a szűk keresztmetszet, nem a keringésed. Ha teljes erővel probálsz egyedül felemelni egy autót, az sokkal kevesbé terhel meg, mintha kis súlyokkal gyosabban mozognál.
2022. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát vegyem kisebbre a fokozatot ès csináljam gyorsabban, ahogy bìrom?
2022. febr. 2. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha most kezdtél el edzeni, akkor nem cél, hogy kihozd magadból a maximumot. Rá lehet szánni 2 hetet is, hogy hozzászokj a mozgáshoz. (Ehhez a mozgáshoz.)

És igen, alacsonyabb intenzitással érdemes kezdeni, majd fokozatosan emelni.

Nem kell most 85-90%-os pulzuson edzened. Bővel elég 60% körül.

2022. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ìgy lesz, bele kell jonnom. Viszont most az egyik fitness bajnok ismerosom azt mondta ne higyjek ezeknek a gepeknek, ha 140 pulzussal nyomtam intenziven, siman elegethettem 200-at is.. Akarhogy is, folytatom, remelem lesz eredmenyre nyarra :D
2022. febr. 2. 15:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy ne számold mennyit égetsz ezzel.. Teljesen felesleges még ezzel is foglalkozni. Általában az ilyen gépek túlbecsülik ezt és nem adnak pontos információt. Az is lehet, hogy 50-et égettél el, az is lehet, hogy 150-et. Nagyon sok mindenen múlik. Nem lehet ezt sehogy sem megmondani.

Izzadás pedig még mindig nem egyenlő azzal, hogy mennyi kalóriát égetsz el.

Egész nap égetsz el kalóriát, már a levegővétellel is és még sem izzadsz közben.. Na ugye?

1200 kalória pedig nagyon kevés, még a kisfiadnak is kevés lenne, nemhogy neked..

2022. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!