Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Életmód váltás, az alábbiak...

Életmód váltás, az alábbiak szerint. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék elkezdeni változtatni a szokásaimon. Szeretnék elkezdeni edzeni, sportolni, viszont eddig nem igazán fogtam neki. Volt időszak, amikor megvolt az ihlet, és párszor elmentem futni, bár ez sem most volt már. Úgy érzem itt az ideje elhagyni az egészségtelen életmódot, és elkezdeni normálisan élni.


Rólam tudni kell, hogy tölcsér mellkasom van. Így születtem, ez örökletes családon belül, és nálam jött ki. Viszont annak idején ezt nem dolgoztam ki. A karjaim vékonyak, nem igazán van rajtuk izom. Gyenge a felső és az alkar is. Bár talán még az alkar nem is annyira. Ezen szeretnék változtatni elsősorban. Viszont magas vérnyomásom van, amire már most gyógyszert kell szednem. Tavaly hosszú idő után abbahagytam a dohányzást, olyan jó bő 4 hónapra. Most megint szívom, de nem annyit, és nem erőset. Csak gyenge cigit. Viszont ezt is szeretném elhagyni végleg, és biztos vagyok abba, hogy az edzés, sport ezen segíthet változtatni.


Ti hogyan kezdenétek el ezt az egészet? Először otthoni edzés, vagy rögtön kondi terem? Először szeretném magamat formába hozni, hogy bele lendüljek ebbe az egészbe. Kitartással nincsen probléma, ha neki fogok végig csinálom.


Sportot mit javasoltok? Futás, esetleg más egyéb? Ez is érdekelne.


Ha érdekes lehet, akkor magasságilag 180-185cm között vagyok, és súlyba olyan 100 kiló körül mozgok, általában.


Köszi előre is a válaszokat.


24/F



2022. márc. 1. 14:46
 1/6 NTBS ***** válasza:
Séta, futás. Idővel egyre több futás és kevesebb séta.
2022. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy a futás közte lesz. Végülis régebben rengeteg séta és kocogás volt. Tulajdonképpen inkább az volt, mint futás. Lehet hogy megint neki állok hamarosan. Köszi.
2022. márc. 1. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom hogy szép lassan próbálj változtatni a dolgokon, ne egyből akard megváltani a világot.


30kg plusz súlynál nem ajánlanám a futást, nem örül a térded neki, inkább séta és konditermi edzés, ne otthoni edzésekkel szórakozz a legtöbb embernél ezekből az otthoni edzésekből nem lesz semmi.


Étrendeddel kezd, rakd szépen lassan rendbe, leváltva a szar kajákat.

Aztán először heti 1 kondis teljes test edzés majd szépen fel tudod vinni 1-2 hónap alatt heti 3 alkalomra, rendes összetett gyakorlatokkal dolgozz ha lehet.


Vérnyomásod is valszeg rendeződni fog idő közben.

2022. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ. :)


Ennyi lenne a plusz súlyom? :O Nem sok az a harminc egy kicsit? :D Egyébként nem látszik rajtam, viszonylag normál alakom van. A felső testemen látszik jobban, hogy vékony, gyenge. Széles hátam és felső testem van ettől függetlenül egyébként, bár a gyenge kar gondolom lehet a tölcsér mellkas oka is, vagy főleg inkább annak, hogy eddig kerültem a sportolást és az edzést is. Egy pici felesleg látszódik a hasamon és talán a lábamon, de ennyi. Nem is értem, hogy hogyan lehetek így 100kg. Pedig több mérleggel is kipróbáltuk, szóval annyi az.


Megpróbálok valamit elkezdeni, mert ez így számomra sem jó már. Nem grotesz külső elérése a cél, hanem egy normális felsőtesté. Nem szeretnék full izom lenne, csak idővel jobban szeretnék kinézni. Tudom, hogy nem megy egyről a kettőre.

2022. márc. 1. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor én kezdtem edzeni akkor 70 kg voltam 190cm-mellett, kevés izommom volt, picit skinny fat voltam (11% körüli testzsírral), most hogy már 1.5-2 éve edzek 85 kg vagyok. Te azért ennél alacsonyabb vagy, súly miatt lehet rajtad valamivel több izom de ha csak lefogysz kondi nélkül akkor 70-75kg nál fogod elérni a 12-15 körüli testzsír% -ot, egyértelműen ha edzel akkor nem kell ennyire lemenned súlyban.


Valszeg egységesebben oszlik el a zsír rajtad és ezért nem látszik annyira a plusz zsír rajtad.


Ha edzel akkor viszonylag sok evés mellett tudsz fogyni, én 4-5 súlyzós edzést tolok hetente plusz napi pár km séta mellett 3100 kalóriákat eszek és kb havi 1kgt szedek fel. Fontos hogy normális kaja legyen, szar kajából kva sokat meg tudnék enni, de amint nincsenek cukrozott kaják abba a pillanatban konkrétan akkor is ennem kell ha nem vagyok egyáltalán éhes.

2022. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is.
2022. márc. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!