Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a fene van velem?

Mi a fene van velem?

Figyelt kérdés
21 éves srácként 35-40 kg-okba bírok nyomni nyolcakat..jó esetben. a kortársaim ugyanezt megcsinálják 90 kilóval. a többi gyakorlattal ugyanez a helyzet, gyereksúlyokkal küszködök.egyszerűen nem tudom felfogni, h fizikailag hogy lehet valaki olyan gyenge sz*r mint én. szerintem nincs is mégegy ilyen ember. változtatni szeretnék ezen. valaki aki igazán ért a testépítéshez legyen szives segítsen, mert qqqrvára el vagyok keseredve :\
2011. dec. 17. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy MINDENKI annyival kezd...

Aztán egyéni adottságoktól függően alakul ki a fejlődés üteme.Eddig érdekelt egyáltalán a testépítés?

Ha már 35-40 kilóval kezdesz az egész jó,én például csak a rúddal kezdtem,és nagyon gizdának éreztem magam ha már két "nagy" (10kg) tárcsával tudtam nyomni....

2011. dec. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

90 kg-val nyomnak a kortársaid. Na és? Mit érnek vele? Semmit. El vagy keseredve? Minek? Miért érzed magad kevesebb embernek?


Figyelj én 90 kg vagyok, nem vagyok izmos kigyúrt állat, csak 60 kg-ot nyomok ki fekve, 24 éves vagyok. 18 éves kis suttyó kölykök is többet nyomnak mint én.

Viszont én simán összeverek olyat aki 110 kg és kinyom fekve 180 kg-ot. Fekete öves ju-jitsus vagyok és mellette bokszolok 6 éve.


Ha nem vagy erős, de önbizalmat akarsz és kemény akarsz lenni, akkor tanulj harcművészeteket vagy küzdősportokat. Többre mész majd vele hidd el.

Amikor osztálytársaim körében divat lett a gyúrás, akkor én már ju-jitsuztam 4 éve. Nem vagyok bőven annyira izmos mint ők, de nincs is rá szükségem.

2011. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A barátaid szétbombázzák a szervezetüket mindenféle porral, amik élettani hatását egyenlőre homály fedi...

Csak annyit tudok tanácsolni:

Legyél kitartó, mert annak MINDIG meglesz az eredménye! Én 2 hónapja gyúrok, 25 vagyok és 45 a max amivel sikerült szériáznom, de leszarom ha ez kevésnek tűnik, nem szabad kapkodni, idővel meglesz a 100 kg is :-)

2011. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:

kortársid 90kilóval?

remélem láttad is mert szerintem hantaboyokkal vagy körbe véve.

egy kezdő sem nyom 90et.


komplett edzésterv kellene neked étrenddel együtt persze és akkor te is nyomhatnál hamar 90et.

rajtad áll hogy bele vágsz vagy sem.

2011. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
edzésterv van, meg étrend is, mindent úgy csinálok ahogy kell, csak nagyon nehéz a beindulás. csak mikor lemegyek a terembe, látom, h más annyival melegít ami nekem a maxom, és ez már demotivál. félre ne értsetek, nem az a bajom, h ők akkora súlyokkal dolgoznak! hanem az, h én annyival amennyivel
2011. dec. 17. 11:07
 6/7 dirtboy ***** válasza:

sz ard le,majd idővel te is annyival nyomsz, viszont azt elmondom hogy soha nem leszel az eredményeddel elégedett.

ha már menni fog a 90 akkor 100at akarsz ha meg lesz a 100 akkor meg 110et 120at.

soha nem leszel elégedett a teljesítményeddel,és mindig is fog akadni olyan aki jóval erősebb tőled.

2011. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ✮ʝօк&# ***** válasza:

"Mi a fene van velem?" c. kérdésedre válasz: Neked önbizalomhiányod van, amit ha nem küzdesz le, soha nem is fogod utolérni a társaidat.Az embereknek nem egyforma a testfelépítése. Nekem pl. rettentő vékony csontjaim vannak, emiatt igen vékony (és sokáig gyenge) gyerek voltam.Eleinte én is a testépítésben láttam a megoldást, de mivel az én társaim nem attól lettek olyanok, amilyenek, hanem csak az életmódjuk miatt voltak erősek és egészségesek, úgy döntöttem inkább a saját testsúlyos gyakorlatokban érek el minél magasabb szintet.Rengeteg nehéz időszakkal és kemény edzéssel a hátam mögött most képes vagyok 5-10 egykezes fekvőtámaszra és egylábas guggolásra (persze fejlődök jelenleg is), és ezek a dolgok egyszerűen akkora önbizalmat adnak, hogy a szemébe merek nézni akárkinek(persze nem keresem a balhét, mert vannak nálam jóval erősebb emberek). Tehát a lényeg, hogy önbizalmat gyűjts valahonnan feltétlen. Olvass, informálódj, mert több hasznos információval gyorsabban fejlődsz.


Ui.: a saját testsúlyos gyakorlatokat csak példának írtam, ha a testépítés tetszik, csináld azt, elszántan és ami még fontosabb: ÉSSZEL.

2011. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!