Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem aerob mozgást, pl fekvőtám...

Nem aerob mozgást, pl fekvőtámasz, felülés ilyenek, szabálytalanul de lendületesen lehetséges úgy végezni, mintha aerob mozgás lenne?

Figyelt kérdés
A tesitanárom mondta, hogy az én testalkatommal nem aerob mozgást kell végeznem, úgy mintha az lenne, és baromira nem értem, mit akart ezzel, de mikor mondta akkor ráhagytam, most meg ugye nyári szünet van, ezért nem tudom megkérdezni tőle mit akart ezzel...

2012. júl. 2. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez bonyolult. Minden mozgás valamilyen szinten az aerob tevékenységeket is fokozza. Aerob edzésre ettől még persze alkalmatlan. Szerintem azt akarta ezzel mondani hogy ha lendületből csinálod nem dolgoznak annyira az izmok, csak a pulzusod emelkedik mint valami aerob edzésnél. Persze a valóság az hogy sokkal jobban dolgoznak az izmok mint egy aerob edzéshez kéne.

De ha valamit nagyon lendületesen csinálsz akkor a mozgástartomány jelentős részében nincs izommunka csak a lendület visz. Az izmok pedig 90%ban abban a mozgástartományban erősödnek amelyikben terheljük őket.

2012. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 natural88 ***** válasza:

elvben lehet, de nem tudod belőni a határt hogy mi anaerob és mi aerob. hogy csinálsz pl. felülést, hogy ne fáradjon el az egyenes hasizom? szabálytalanul. de attól az még nem aerob, könnyen lehet csak az iliopsoas izmodat fárasztod vele.

szerintem ez elég értelmetlen, a futás nem véletlenül az egyik legtermészetesebb mozgás, hiszen az Achilles-ín nagyon rendes elasztikus energiát nyel el, ezzel "könnyítve" a mozgást és a futómozdulat teljesen automatikus.

most érted csinálhatsz ilyen béna felülést is de rém unalmas és nem tudod belőni igazán a terhelést

2012. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!